ФК Москва запази лидерската си позиция в руската Висша лига, след като се наложи с 2:0 над ЦСКА в градското дерби на столицата. За „армейците” това бе четвърта загуба от 11 мача, която ги остави на шесто място във временното класиране. ЦСКА обаче има мач по-малко, който ще изиграе чак през юли.

Резултатът откри още в третата минута Александър Самедов, когато след взаимодействие между Крунич и Хектор Бракамонте, топката достигна до него след рикошет, и ударът му с левия крак бе точен. Самият Бранислав Кручин оформи крайното 2:0 в 50-а минута, възползвайки се от груба грешка на Шемберас в защитата на ЦСКА.

В друг мач от днес Сатурн вгорчи дебюта на Юрий Сьомин начело на Локомотив Москва, като победи с 2:0. Сьомин е третият треньор в Локомотив тази година, но столичните „железничари” така и не могат да намерят истинското си лице. Попаденията за Сатурн отбелязаха бразилецът Желау в 20-та минута, и Дмитрий Лосков в 54-та. В класирането Сатурн е 12-ти, а Локомотив заема девета позиция.

Спартак Налчик и Зенит завършиха 2:2, а по-рано през деня „българският” Амкар победи като гост Том Томск с 2:1.