Домакините от Италия допуснаха загуба с 0:1 от Полша в мач от втория кръг на груповата фаза на Европейското първенство до 21 години.

На стадион "Ренато Дал'Ара" в Болоня Кристиан Биелик вкара единствения гол в 40-ата минута, когато се ориентира след рикошет и с воле прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

4 минути по-късно италианците също вкараха чрез Рикардо Орсолини, но попадението бе отменено чрез VAR. През второто полувреме "скуадра адзура" атакуваше, но така и не вкара гол, а най-близо бе Лоренцо Пелегрини, който уцели гредата.

Поражението може да се окаже фатално за амбициите на домакините да продължат към полуфиналите, тъй като в топ 4 влизат само победителите в трите групи плюс най-добрия втори отбор.

Полша е лидер с пълен актив от 6 точки, докато Италия остава с 3 преди последния си мач с Белгия. С 3 точки е и Испания. "Ла фурия" победи белгийците с 2:1 след победен гол в 89-ата минута на Пабло Форналс.

Дани Олмо откри още в 7-ата минута, а Себастиаан Борноу изравни за Белгия в 24-ата.