Българско дерби се разигра в 18-ия кръг на руския шампионат. Ивелин Попов с Ростов се изправи срещу Енисей на Петър Занев. Двата тима обаче не успяха да се победят и завършиха 1:1.

Отборът на Попето имаше всички шансове да постигне успех при гостуването си на сочения за аутсайдер Енисей, но тимът допусна изравнително попадение в 83-ата минута.

Ивелин Попов имаше няколко чудесни възможности да се разпише, като беше по-деен през първото полувреме срещу Енисей.

Петър Занев също се справи добре със задачите си на терена и остана през целия двубой.

В 68-ата минута Ростов поведе след попадение на Бьорн Сигурдарсон, а в 83-ата домакините стигнаха до равенството чрез Бабакар Сар.

Във временното класиране на руския шампионат Ростов е на 7-о място с 25 точки. Докато тимът на Петър Занев е на последното място в подреждането – 16-о с едва 11 точки.