Отборът на Енисей постигна победа в двубой от 15-ия кръг на руското първенство, а това се случи за първи път от 27 август. Тимът от Красноярск победи с 2:1 Динамо Москва, а българският национал Петър Занев започна на пейката на Енисей, но още в 6-ата минута смени контузилия се Раде Дугалич и остана на терена до края на срещата.

Столичани пък завършиха мача с човек по-малко, тъй като в 88-ата минута Григорий Морозов беше изгонен от терена.

Още в 3-ата минута Михаил Комков стреля към вратата на Динамо, топката се отклони от тялото на играч на домакините и попадна във вратата на Антон Шунин.

Домакините стигнаха до изравняването от дузпа, а Енисей стигна до победното попадение в 55-ата минута, когато Дмитрий Ятченко изпълни великолепно пряк свободен удар и не остави шансове на Шунин - 1:2.

Повече попадения в двубоя не бяха реализирани и Енисей прекъсна серията си от 3 поредни загуби. Занев и съотборниците му взеха втора победа за сезона в първенството и остават на последното 16-о място с вече 9 точки. Динамо пък е 12-и с 16 точки. Московчани нямат победа вече в 4 поредни срещи.