Българският национал Петър Занев за пореден път изигра цял мач за своя Енисей Екатеринбург, но така и не успя да му помогне да извоюва победа. Тимът стигна само до 1:1 в домакинството на Ахмат Грозни от 16-ия кръг.

Все пак Занев и компания могат да са доволни от тази развръзка, защото загубата беше много близо. В 70-та минута Милад Мохамади откри резултата в полза на Ахмат, но заслугата за това попадение е изцяло на вратаря на домакините.

В тази ситуация Мохамади стреля от около 30 метра, топката тупна пред вратаря, той не успя да я овладее заради заледения терен и я пусна зад голлинията си. Но 11 минути по-късно все пак Енисей изравни за 1:1.

Тогава точен беше Валерий Кишин, който се разписа от дузпа и така поне спаси точката за тима си. След тази развръзка тимът на Занев продължава да е последен със само 10 точки, докато Ахмат е с 10 в средата на таблицата.