Бразилия стигна само до равенство 2:2 в контролата срещу Англия при откриването на обновения стадион „Маракана" в Рио де Жанейро.

Бразилия игра по-силно през първото полувреме, но „кариоките” изпуснаха много добри положения. В 17-та минута Неймар излезе на добра позиция и стреля, но Джо Харт спаси. Пет минути по-късно новото попълнение на Барселона пробва далечен удар, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Бразилия продължи да атакува и в 27-та минута Неймар комбинира с Хълк, който шутира, но Джо Харт спаси. Две минути по-късно Харт отново се отчете с отлична намеса, след като отрази удар на Оскар. В 34-та минута Оскар намери с чудесен пас Хълк, който стреля, но над напречната греда.

Една от малкото възможности пред англичаните през първото полувреме бе в 38-та минута, когато Уолкът стреля, но Сезар спаси. Три минути по-късно Франк Лампард отправи опасен удар по посока на вратата на Бразилия, но Сезар отново бе на мястото си и спаси.

Бразилия поведе в резултата в 54-та минута, когато Ернанес стреля отдалеч, а топката срещна гредата, но при добавката Фред прати топката във вратата на Джо Харт.

Англия изравни резултата в 64-та минута, когато Лампард подаде към Рууни, който върна към Окслейд-Чембърлейн, а той прати топката в долния десен ъгъл на Сезар.

Англия обърна развоя на мача в 77-та минута, когато Уейн Рууни стреля от около 20 метра и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Жулио Сезар.

Бразилия стигна само до равенство, след като в 80-та минута Лукас Моура центрира в наказателното поле на Англия, където Паулиньо засече топката от въздуха и я прати във вратата на Джо Харт.

До края на мача двата отбора не си отбелязаха нови попадения.