Тотнъм завърши наравно 1:1 срещу Лос Анджелис Галакси в контрола, част от предсезонното турне на „шпорите“.

В 17-а минута Гарет Бейл се възползва от центриране на новото попълнение Гилфи Сигурдсон и откри резултата. Давид Лопес обаче изравни преди края на първото полувреме.

Освен Сигурдсон, и другото ново попълнение на Тотнъм Ян Вертонген взе участие в мача. Участвалите на Евро 2012 Рафаел ван дер Ваарт и Джърмейн Дефоу също записаха първи минути за новия сезон. За Галакси игра бившият играч на „шпорите“ Роби Кийн, а Дейвид Бекъм не бе на разположение, тъй като бе повикан в звездния отбор на МЛС, който ще се изправи в мач срещу Челси.

В друг мач между английски и американски отбор, Стоук Сити победи Кълъмбъс Крю с 2:1.