Роби Кийн вкара един и асистира за друг гол в последната контрола на Тотнъм на американска земя, завършила 2:2 срещу Спортинг.

Ирландският нападател, който е свързван с трансфер извън Тотнъм през лятото, откри резултата в 23-та минута засече перфектно центриране на Нико Кранчар и вкара в долния ляв ъгъл, за да даде на Хари Реднап тема за размисъл.

Преднината на „шпорите” траеше само две минути, преди чилийският национал Матиас Фернандес да изравни след удар с глава. Хайме Валдес пък даде преднина на португалците след три минути игра през второто полувреме, като вкара покрай Дейвид Бътън, заменил Карло Кудичини на почивката.

Резервата Джонатан Обика се възползва от пас на Роби Кийн в 70-та минута и вкара във вратата на Руи Патрисио, за да оформи крайното 2:2.