Челси се наложи с минималното 1:0 като гост на Тотнъм в гвоздея на 22-и кръг на английската Висша лига. "Сините" изиграха добър мач, в който разликата бе направена от Жоржиньо, който бе точен от дузпа.

Gulliver/GettyImages
78 снимки

Гостите стартираха ударно и още в първите секунди на срещата Тимо Вернер бе изключително близо до откриване на резултата, но топката прелетя встрани от вратата на Юго Лорис. Отговорът на Тотнъм не се забави и Хюн-Мин Сон пробва късмета си в петата минута, но опитът му не бе с нужната мощ и топката се озова право в ръцете на Менди.

Последваха спокойни минути, в които господстваше битката в средата на терена. В редките моменти, в които Тотнъм успяваше да отнеме притежанието на топката, "шпорите" не успяваха да организират нищо опасно, с което да застрашат вратата на своя противник.

В 23-ата минута Челси най-накрая материализира предимството си. Тимо Вернер си спечели дузпа по изключително хитър начин след единоборство с Ерик Дайър, а Жоржиньо бе безапелационен от бялата точка и изведе "сините" напред.

Малко след половин час игра Томас Тухел бе принуден да прави смяна, след като Тиаго Силва получи болки в бедрото си и даде сигнал, че няма да може да довърши срещата.

В края на първата част Хъдсън-Одой центрира остро в наказателното поле, но Ерик Дайър се справи перфектно и пресече топката. Малко по-късно Хюн-Мин Сон центрира от свободен удар, а Серж Орие си освободи пространство около точката на дузпата, но отиграването му с глава бе неточно.

Началото на второто полувреме бе доста по-добро за домакините, чиято игра бе доста по-уверена и агресивна. Челси все пак включи контраатаката и опита да удвои аванса си, но Ерик Дайър блокира удара на Жоржиньо.

След около час игра Челси бе изключително близо до второ попадение. Мейсън Маунт се възползва от огромното празно пространство в средата на терена, напредна на скорост и подаде към Тимо Вернер, чийто удар обаче бе блокиран от Серж Орие в последния възможен момент.

В 74-ата минута Мейсън Маунт отправи опасен удар към Лорис, но белгийският страж бе на точното място и улови. "Шпорите" отвърнаха със силен удар на Ерик Ламела, но и тук станахме свидетели на добра вратарска проява и Менди също опази вратата си.

Най-добрият момент за домакините дойде в края на двубоя, когато Карлос Винисиус скочи високо, засичайки центрирането на Серж Орие, но ударът му с глава бе неточен.

Напрежението властваше на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" до последно, но в крайна сметка последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:0 за "сините".

Така устремът на Челси продължава, с което тимът се изкачи до шестата позиция с 36 точки. Тотнъм, от своя страна, е на другия полюс и записва трета последователна загуба, която свлече тима до 8-ата позиция с 33 пункта.

Тотнъм - Челси  КР 0:1
0:1 Жоржиньо (д.) 24'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: 16. Едуар Менди, 28. Сесар Аспиликуета (к), 6. Тиаго Силва, 2. Антонио Рюдигер, 24. Рийс Джеймс, 5. Жоржиньо, 17. Матео Ковачич, 3. Маркос Алонсо, 19. Мейсън Маунт, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 11. Тимо Вернер

Мениджър: Томас Тухел

Тотнъм: 1. Юго Лорис (к), 24. Серж Орие, 4. Тоби Алдервейрелд, 15. Ерик Дайър, 33. Бен Дейвис, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 17. Муса Сисоко, 23. Стивън Бергвайн, 28. Тангай Ндонмбеле, 7. Хюн-Мин Сон, 45. Карлос Винисиус

Мениджър: Жозе Моуриньо

Съдия: Андре Маринър
Стадион: "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", Лондон