Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриьно може да понесе тежко наказание от ФА, след като бе изгонен по време на двубоя с Уест Хем. Срещата от 13-ия кръг завърши при 1:1, а Специалния трябваше да напусне мястото си на скамейката в 27-ата минута, заради невъздържаното си поведение.

Твърди се, че е възможно ФА да санкционира португалеца за шест мача. Запознати споделят, че правилата позволяват подобно решение, с оглед на това, че поведението на португалеца се приема като строго неуважително.

Помощникът на Жозе: Той знае, че Юнайтед не е лесна задача

Припомняме, че във въпросната 27-ата минута на двубоя с „чуковете“ един от играчите на „червените дяволи“ Пол Погба претендира за нарушение срещу себе си, пред наказателното поле. Съдията Джон Мос прецени, че няма основания да отсъди такова, а Пол Погба получи жълт картон. Всичко това и някои други ситуации провокираха страстите и на Моуриньо, който се разбесня край тъчлинията и започна да рита бутилки.

След пет победи, пет равенства и три загуби Юнайтед има актив от 20 точки и се намира на шестото място в класирането.