Отборът на Нотингам Форест е сред полуфиналистите за Карабао Къп, след като елиминира Уулвърхемптън с дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 1:1, а на дузпите Нотингам показа повече хладнокръвие и отстрани "вълците".

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините от Нотингам Форест поведоха в 18-ата минута на срещата, а попадението бе дело на Вили Боли. Защитникът добави топката в мрежата на "вълците" след сериозно разбъркване в наказателното поле.

Уулвс стигна до равенството с гол в 64-ата минута. Раул Хименес бе точен, за да върне паритета в срещата, а до края на редовното време повече голове не паднаха. Така се стигна директно до изпълнение на дузпи, както гласят правилата на турнира.

Домакините изпълняваха първи дузпа, а Сам Стъридж изпусна. Веднага след него Рубен Невеш също сгреши от бялата точка. След това двата отбора си вкараха по три дузпи, докато не дойде и решаващият пропуск на Джоузеф Ходж. 20-годишният халф на Уулвс изпусна петата дузпа за отбора си и така Нотингам Форест се пръседини към Саутхемптън, Манчестър Юнайтед и Нюкасъл на полуфиналите.