Отборът на Ливърпул трябваше да прави обрат до 3:1 срещу Норич, за да запише своята 17-а победа за сезона в двубой от 26-ия кръг на английската Висша лига. Милот Рашица шокира домакините с гол 48-ата минута, но Садио Мане в 64-ата и Мохамед Салах в 67-ата минута донесоха пълния обрат, а новото попълнение Луис Диас оформи крайния резултат с първото си попадение за клуба в 81-ата минута.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

С този успех мърсисайдци остават на втора позиция с 57 точки, на шест от лидера Манчестър Сити, който обаче приема Тотнъм по-късно тази вечер. Норич пък отново е последен със 17 точки и в следващия кръг гостува на Саутхемптън.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата стартира с шанс за гостите още преди да са изтекли и 20 секунди от срещата, когато Макс Аарънс опита да центрира отдясно в наказателното поле, но топката се насочи застрашително към вратата на Алисон, който обаче изби над гредата в корнер.

Ливърпул отговори с удар на Мохамед Салах в наказателното поле, но над вратата минута по-късно.

„Канарчетата“ вкараха топката във вратата на Алисон в третата минута чрез Милот Рашица, но попадението моментално беше отменено заради засада на косоваря.

Динамичното начало на срещата продължи с нова възможност за „червените“ в петата минута, когато Салах центрира отдясно в наказателното поле, а Контантинос Цимикас бе оставен непокрит и засече отблизо, но над вратата.

В 13-ата минута Ливърпул пропусна втора добра възможност. Върджил ван Дайк засече с глава центриране на Садио Мане, но не успя да вложи обичайната сила в изстрела си и Гън изби.

Две минути след това Норич пропусна страхотен шанс да открие резултата. Тогава Теему Пуки получи отличен разсичащ отбраната пас отляво в наказателното поле и веднага опита удар по диагонала, но топката премина много близо до лявата греда на Алисон.

В 17-ата минута Луис Диас получи от Цимикас отляво в наказателното поле, след което залъга съперник и шутира силно, но над вратата на Ангъс Гън.

Ливърпул натисна в тези минути и в 19-ата Салах проби отлично между двама играчи на „канарчетата“ отдясно в наказателното поле, но бе блокиран в корнер. След неговото изпълнение Гън излезе неразчетено и Салах нанесе удар с глава, но Матиас Норман изчисти пред голлинията.

В 37-ата минута Ван Дайк прати топката във вратата на Гън, но и това попадение бе отменено заради засада.

Втората част стартира с голяма изненада, след като Норич поведе в резултата в 48-ата минута. Джош Сарджънт направи отличен пробив към наказателното поле отляво, след което върна топката за Рашица, който шутира към вратата, но Жоел Матип протегна крак и отклони сериозно кълбото, което беше само изгледано от вратаря Алисон – 0:1.

Мениджърът Юрген Клоп направи двойна смяна в 62-ата минута, когато пусна в игра Тиаго Алканатара и Дивок Ориги на местата на Алекс Окслейд-Чембърлейн и Наби Кейта.

Две минути по-късно обаче Ливърпул изравни. Джордан Хендерсън центрира в наказателното поле, където Цимикас игра с глава и насочи топката към границата на малката пеналтерия, където Мане нанесе феноменален ножичен удар за 1:1.

В 67-ата минута домакините стигнаха и до пълния обрат. Тогава вратарят Алисон намери Салах с изключително дълго подаване, египтянинът овладя на границата на наказателното поле, преодоля излезлия напред Гън, задържа технично, погледна към вратата и между трима бранители прати топката към опразнения ъгъл за 2:1. Това бе и негов 150-и с екипа на Ливърпул.

В 81-ата минута „червените“ решиха всичко в двубоя, когато първия си гол за клуба реализира Луис Диас. Капитанът Джордан Хендерсън даде изключителен пас, който разсече защитата на Норич и изведе Луис, който технично прати топката над Гън за крайното 3:1.​

До края на срещата Салах, Мане и Дивок Ориги пропуснаха по една добра ситуация за нов гол, а Ливърпул се поздрави с важна победа в битката за титлата.

FT | ЛИВЪРПУЛ - НОРИЧ СИТИ  3:1

0:1 Милот Рашица 48'

1:1 Садио Мане 64'

2:1 Мохамед Салах 67'

3:1 Луис Диас 81'

Висша лига, 26-и кръг

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон - 12. Джо Гомес,  32.Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 21. Контантинос Цимикас - 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 14. Джордан Хендерсън (к), 8. Наби Кейта - 11. Мохамед Салах, 10. Садио Мане, 23. Луис Диас

Мениджър: Юрген Клоп

НОРИЧ СИТИ (4-3-3): 28. Ангъс Гън - 21. Брандън Уилямс ж.к., 4. Бен Гибсън, 5. Грант Ханли (к), 2. Макс Аарънс - 23. Кени МакЛийн, 16. Матиас Норман, 8. Били Гилмор - 17. Милот Рашица, 22. Теему Пуки, 24. Джош Сарджент