Нюкасъл победи Уест Хем като гост в двубой от 1-ия кръг на Висшата лига. Головете за успеха на "свраките" реализираха Калъм Уилсън и Джефри Хендрик.

Gulliver/Getty Images
17 снимки

През първата част голове не паднаха, но имаше интересни положения и пред двете врати. За "чуковете" пропуски направиха Огбона и Форналс, а за гостите Калъм Уилсън и Джонджо Шелви направиха пропуски. Анди Каръл в 32-ата минута прати топката над напречната греда. Седем минути по-късно Уилсън направи пропуск и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част гостите нанесоха своя удар. Първо в 56-ата минута Калъм Уилсън матира вратаря на домакините. Второто попадение дойде в края на мача, когато Хендрик се разписа, за да затвърди успеха на тима си. В края на двубоя Ярмоленко не намери целта, а домакините останаха без реализиран гол в тази битка.