Нюкасъл победи Съндърланд с 3:0 в мач от 1/32-финалите на ФА Къп. Попаденията за "свраките" бяха дело на Александър Исак, който се разписа на два пъти, а Даниъл Балърд си отбеляза злощастен автогол през първото полувреме. Нюкасъл бе по-добрият отбор, като през повечето време контролираше темпото и създаде голям брой чисти ситуации. Емоции в дербито не липсваха, като на няколко пъти прехвърчаха искри между играчи на двата отбора, а се стигна и до сблъсъци.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

В 3-а минута Антъни Патерсън блесна със знаменито спасяване. Шон Лонгстаф опита да насочи в целта след прецизно високо центриране. Опитът му обаче стигна единствено до ръкавиците на вратаря. В 22-а минута Лонгстаф отново се справи прекрасно, като пое топката в празно пространство и я прати с удар от наказателното поле малко над напречната греда.

Десетина минути след това Александър Исак се свлече в наказателното поле с контакт с противников футболист, но съдията даде знак играта да продължи.

В 35-а минута Даниел Балърд имаше нещастието да си отбележи автогол, след като опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати във вътрешната страна на десния стълб на собствената си врата.

В последната минута на редовното време за първата част Алмирон пропусна чудесен шанс, след като намери пространство в наказателното поле. Ударът му премина на сантиметри встрани от лявата греда.

В 46-а минута Александър Исак достигна до убийствен пас дълбоко в наказателното поле и хладнокръвно вкара топката в десния ъгъл.

В 59-а минута Алекс Причард овладя топката на грацината на наказателното поле, навлезе в него и стреля, но право в гредата. Малко след това Алмирон от Нюкасъл получи тънко подаване в наказателното поле и незабавно насочи кълбото към вравата, но защитник блокира този опит в последния момент.

В 90-а минута Нюкасъл получи правото да изпълни дузпа, а Александър Исак застана зад топката и изпълния в долния ляв ъгъл, като не остави шанс на вратаря Антъни Патерсън.

Стартови състави:

Съндърланд: 1. Антъни Патерсън, 42. Аджибола Алийс, 5. Даниел Балърд, 13. Люк О`Ниън, 32. Трей Хюм, 39. Пиер Екуа, 21. Алекс Причард, 20. Джак Кларк, 24. Даниъл Нийл, 7. Джоб Белингам, 15. Назарий Русин

Нюкасъл: 1. Мартин Дубравка, 2. Кийрън Трипиър, 5. Фабин Шер, 4. Свен Ботман, 33. Дан Бърн, 39. Бруно Гимараеш, 36. Шон Лонгстаф, 7. Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак