Манчестър Сити успя да победи Саутхямптън с 4:0 след голове на Жоао Кансело, Фил Фодън, Рияд Марез и Ерлинг Халанд.

58 снимки

Още преди да е изтекла и минута от началото на срещата, Манчестър Сити създаде първата по-интересна ситуация. Жоао Кансел центрира отляво, а Риад Марез овладя на гърди и стреля, но Базуну реагира фантастично и спаси. Същата комбинация се получи и в 12-та минута, но този път алжирецът шутира веднага с левия крак, но топката премина високо над вратата.

Минута по-късно Халанд бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му срещна страничната греда. Късмет за "светците". В 20-та минута логичното се случи. Фодън намери на левия фланг Жоао Кансело, който направи страхотен финт и завърши с левия крак в далечния ъгъл, за да открие резултата - 1:0.

В 31-та минута Манчестър Сити можеше да удвои, след като Фодън можеше да вкара, но Базуну бързо скаси ъгъла и спаси. Секунди по-късно Кевин де Бройне напредна добре и подаде вляво на Фодън, който с техничен прехвърлящ удар направи резултата 2:0.

Манчестър Сити Саутхямптън

източник: sofascore

В 49-та минута Родри насочи хубав пас в наказателното поле към Рияд Марез, който намери чудесно топката от въздуха с левия си крак и направи резултата 3:0. Халанд опита труден удар в 52-та минута, но топката премина покрай вратата. В 62-рата минута Кевин де Бройне изведе страхотно норвежкия нападател, но Базуну излезна и успя да избие топката с ръка.

В 65-та минута Кансело достави перфектното центриране, а Халанд с левия си крак завърши през двама защитници, за да направи резултата 4:0. В 77-та минута Халанд намери добре Грилйиш в наказателното поле, но английският полузащитник стреля над вратата. Аке имаше възможност от ъглов удар да се разпише, но ударът му премина покрай лявата греда на Базуну.

В 90-та минута Палмър имаше възможност също да се разпише, но вратарят на "светците" спаси добре и изби в корнер. До края на мача нямаше повече интересни ситуации и "гражданите" спечелиха мача с 4:0.

С тази победа Манчестър Сити оглавява вече класирането във Висшата лига с 23 точки, докато Саутхямптън са на незавидната 16-та позиция с едва 7 точки.

Стартови състави:

Ман Сити: 31. Едерсон, 7. Кансело, 3. Диаш, 25. Аканджи, 6. Аке, 16. Родри, 17. Де Бройне, 20. Бернардо Силва, 26. Марез, 9. Халанд, 47. Фодън

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Саутхемптън: 31. Базуну, 2. Уокър-Питърс, 37. Бела-Котчап, 22. Салису, 15. Перо, 8. Уорд-Праус, 27. Диало, 7. Арибо, 17. С. Армстронг, 9. А. Армстронг, 10. Че Адамс

Треньор: Ралф Хазенхютъл