Манчестър Сити победи Евертън с 3:1 в двубой от 19-я кръг на Висшата лига. Попадението за домакините бе дело на Джеймс Харисън, а за "гражданите" точни бяха Фил Фодън, Хулиан Алварес и Бернардо Силва. Манчестър Сити имаше трудности през първата част, но успя да направи обрат, като изпусна много шансове пред противниковата врата, а Пикфорд направи няколко забележителни спасявания, за да остави тима си в мача. С тези три точки "гражданите" са вече 4-и с актив от 37 точки, докато Евертън остава на 17-о място с 16 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Още в 4-а минута Манчестър Сити можеше да открие резултата, след като  нахлу опасно в наказателното поле и стрелля, но Джордан Пикфорд, успя да отрази удар на Хулиан Алварес, а след това бранител блокира добавката на Фодън.

Десетина минути след това "гражданите" организираха нова бърза атака, при която, Матеус Нунеш бе изведен очи в очи с вратаря на Евертън, но ударът на португалеца не бе добър и стражът успя да спаси, а Алварес опита нова добавка, но Пикфорд блесна с ново великолепна намеса. В 24-а минута Джак Грийлиш видя празното пространство и не се поколеба да стреля, но английският национален вратар отново бе на ниво и отрази.

В 29-а минута Родри допусна груба грешка пред собственото наказателно поле, а Дуайт МакНийл намери Джак Харисън с вълшебен пас, като последният завърши с лекота от чиста позиция, за да открие резултата - 1:0 за Евертън.

Само пет минути по-късно "карамелите" имаха нов страхотен шанс, а Харисън обзет от самочувствие отправи труден изстрел с левия крак, но Едерсон блесна със спасяване с една ръка. В края на първото полувреме Джон Стоунс получи контузия след брилянтна своя намеса и бе принудително заменен.

В 53-а минута Фил Фодън получи празно пространство извън наказателното поле и нагласи топката на левия си крак, след което отправи мощен удар в близкия ъгъл, а Пикфорд този път бе безпомощен и резултатът бе изравнен - 1:1.

След като измина час футбол на "Гудисън парк" Хулиан Алварес изпълни пряк свободен удар, но стражът на Евертън отново бе на правилното място и успя да избие. В 64-а минута футболист на Манчестър Сити достиган първи до отбита топка и отправи мощен изстрел, който бе блокиран от Дукуре, но съдията след кратко колебание посочи бялата точка, тъй като полузащитникът на "карамелите" игра с ръка. Зад топката застана Хулиан Алварес, който изпълни в центъра на вратата, а Пикфорд бе много близо до отрази с крак - 2:1 за Манчестър Сити.

В 75-а минута Доминик Калвърт-Люин можеше да изравни, след като засече центриране в наказателното поле и намери пространство за удар. Той го отправи неточно, встрани от дясната греда. Десетина минути след това Джордан Пикфорд прекали със самочувствието, като бе извън рамката на своята врата и даде лош пас към свой съотборник, на когото топката бе моментално отнета, а Бернардо Силва завърши с великолепен прецизен удар извън наказателното поле - 3:1 за Манчестър Сити.

В добавеното време на срещата Фил Фодън можеше отново да се разпише, но имаше малшанса да види как неговият удар се отби от десния страничен стълб.

Стартови състави:

Евертън: 1. Джордан Пикфорд, 19. Виталий Миколенко, 32. Джарад Брантуейт, 6. Джеймс Тарковски, 2. Нейтън Патерсън, 8. Амаду Онана, 21. Андре Гомеш,  7. Дуайт МакНийл, 11. Джак Харисън, 37. Джеймс Гарнър, 14. Бето

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 6. Нейтън Аке, 25. Мануел Аканджи, 5. Джон Стоунс, 2. Кайл Уокър, 16. Родри, 27. Матеус Нунеш, 10. Джак Грийлиш, 47. Фил Фодън, 20. Бернардо Силва, 19. Хулиан Алварес