Отборът на Манчестър Сити надви Норич с категоричното 4:0 в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига.

Първата добра възможност в мача дойде в 18-ата минута и изненадващо, бе на сметката на домакините. Гранит Ханли засече центриране от крилото в малкото наказателно поле, но нацели десния страничен стълб.

В 25-ата минута Рахийм Стърлинг получи пас в наказателното поле, овладя и стреля към лявата греда, но Ангъс Гън демонстрира класа и отрази.

След половин час игра Ман Сити поведе в резултата благодарение на Рахийм Стърлинг, който изстреля снаряд след центриране. Топката се отби от дясната греда и затрудни още повече стража на "канарчетата".

Три минути по-късно Гън реагира блестящо и отказа Бернардо Силва, който бе на косъм от това да удвои аванса на "гражданите" с удар в средата на целта.

Малко след подновяването на играта Сити направи аванса си още по-удобен, след като Фил Фоудън беше на точното място в точното време и успя да овладее отбита топка в наказателното поле, след което да я прати във вратата на Норич.

В 70-ата минута Рахийм Стърлинг оформи класиката, а двайсетина минути по-късно отново той бе точен от дузпа и реализира своя хеттрик в мача.

Така "гражданите" продължават с победите и вече имат 63 точки на лидерската позиция, докато "канарчетата" остават в опаснта зона с едва 17 пункта.

Норич - Ман Сити  КР 0:4
0:1 Рахийм Стърлинг 31'
0:2 Фил Фоудън 47'
0:3 Рахийм Стърлинг 70'
0:4 Рахийм Стърлинг 90'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Норич: 28. Гън, 2. Аарънс, 5. Ханли, 4. Гибсън, 21. Уилямс, 8. Гилмор, 20. Леес Мелу, 23. МакЛийн, 17. Рашица, 24. Сарджънт, 22. Пуки

Мениджър: Дийн Смит

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 11. Зинчеко, 6. Аке, 3. Диаш, 2. Уолкър, 20. Силва, 25. Фернандиньо, 8. Гюндоган, 7. Стърлинг, 47. Фоудън, 26. Марез