Арсенал надви Тотнъм Хостпър с 3:1 в голямото дерби на Лондон в мач от шестия кръг от Висшата лига на Англия.

„Артилеристите” вкараха и трите си гола през първата част – между 12-ата и 34-ата минута, като „шпорите” стигнаха само до едно попадение в края на срещата.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

След разочароващия старт на сезона, то Арсенал записа пет поредни победи във всички надпревари, което прати отбора на десето място в класирането на Премиър лийг и това приповдигна настроението на феновете.

Ентусиазираните привърженици изчакаха футболистите да напуснат „Емирейтс”, за да ги поздравят, а Пиер-Емерик Обамеянг попадна в голяма част от феновете.

Те наобиколиха струващото 260 хиляди евро Ламборгини Авентадор за секунди, като той не можеше да се придвижи. По едно време един от феновете се качи на покрива на возилото, а един от тях се качи на капака на мощната кола, за да поздрави габонския нападател.