Ливърпул намали шансовете си за класиране в топ 4 на Висшата лига на Англия, след като в двубой от 34-тия кръг отстъпи с 1:2 пред Кристъл Палас на собствения си стадион "Анфийлд".

Гостите от столицата стигнаха до успеха чрез две попадения на Кристиан Бентеке. Бившият играч на мърсисайдци бе точен в 43-тата и 74-тата минута с удари от близка дистанция.

Преди това Ливърпул първи бе стигнал до гол чрез плеймейкъра Филипе Коутиньо. Бразилецът бе точен в 24-тата минута със страхотно попадение от пряк свободен удар.

С успеха Кристъл Палас се изкачи до 12-ото място във Висшата лига с 38 точки, докато Ливърпул остава на трета позиция с 66. "Червените" водят с 2 точки пред Манчестър Сити и с 3 пред Манчестър Юнайтед, но имат и два мача повече спрямо съседите си от Северозапада.