Златан Ибрахимович вкара нови два гола с екипа на Манчестър Юнайтед, в първия мач на тима за сезона на "Олд Трафорд", за победата с 2:0 над Саутхемптън в първи мач от кръга във Висшата лига.

Ибра се разписа по веднъж в двете полувремена, като вторият гол бе от доста дискусионна дузпа.

Двубоят бе и повторен дебют за Пол Погба с екипа на Юнайтед.

В 13-та минута именно Погба отправи опасен удар отляво, но Фрейзър Форстър отрази.

В рамките на две минути, 29-та и 30-та, Златан Ибрахимович изпробва на два пъти своята техника, но не намери целта. При първия си шут той дори опита задна ножица.

В 32-та минута Шейн Лонг отправи удар към Де Хеа, но не притесни особено стража на Ман Юнайтед.

В 36-та минута Златан все пак взе своето и откри резултата.

Уейн Рууни центрира отдясно, и Ибрахимович с глава надскочи всички, за да прати топката в мрежата.

Малко след подновяването на играта Душан Тадич прати топката в мрежата на Де Хеа, но бе в явна засада.

В 51-та минута дойде и спорното решение на Антъни Тейлър да даде дузпа за Манчестър Юнайтед. Тя бе отсъдена за леко нарушение на Джорди Класи срещу Люк Шоу. Златан Ибрахимович отбеляза от бялата точка за 2:0.

Последваха няколко поредни атаки за Саутхемптън, но Редмънд и Класи пропуснаха.

Погба отправи опасен удар с глава в 64-та минута, а веднага след и Марсиал пропиля отлична възможност за домакините.

Уейн Рууни бе заменен в последната минута от редовното време под овациите на "Олд Трафорд", а Погба не успя да се разпише във финалния натиск на Ман Юн в добавеното време.

Манчестър Юнайтед записа втора победа във Висшата лига под ръководството на Жозе Моуриньо, а Специалният продължава с фантастичния си рекорд от домакински успехи и в новия си клуб.