Манчестър Юнайтед постигна класически успех с резултат 3:0 срещу Уест Хем Юнайтед на своя стадион „Олд Трафорд“ в сблъсък от 23-ия кръг на английската Висша лига. Навършващият днес 21 години Расмус Хойлунд откри в 23-ата, а Алехандро Гарначо удвои в 49-ата минута. Аржентинецът оформи класиката и крайния резултат с втория си гол в 84-ата минута.

Снимки: Gulliver/GettyImages
95 снимки

И двата тима предложиха атрактивен двубой, особено през първата част, когато гостите от Лондон отправи цели 12 удара по посока вратата на Андре Онана, който се отчете с няколко отлични намеси и запази вратата си "суха". През втората част домакините бързо стигнаха до второ попадение, след което "чуковете" изглеждаха се бяха примирили със съдбата си. До края Юнайтед владееше инициативата и затвърди добрата си игра и с трето попадение. Единствената лоша овина за Ерик тен Хаг пък бе свързана с новата контузия на Лисандро Мартинес, който бе заменен през втората част от Рафаел Варан.

По този начин Ман Юнайтед събра 38 точки и изпревари днешния си съперник за шестата позиция, докато Уест Хем остава с 36 пункта на седмото място. Така "червените дяволи" се доближиха на осем точки от четвъртия Астън Вила, на когото гостуват именно в следващия кръг. Лондончани, които вече нямат победа в последните си четири двубоя от Висшата лига, ще търсят обратно пътя на победите в домакинството си на градския съперник Арсенал следващата седмица.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед – Ерик тен Хаг, бе направил само една промяна в своя състав в сравнение с драматичната победа над Уулвърхемптън в четвъртък. Тя бе свързана със завръщането на Хари Магуайър в центъра на отбраната за сметка Рафаел Варан. На вратата бе Андреа Онана, а пред него действаха Диого Далот, Магуайър, Лисандро Мартинес и Люк Шоу. В центъра оперираха героят за „червените дяволи“ срещу „вълците“ – Коби Мейно, заедно с Каземиро, а по крилата бяха разположени Алехандро Гарначо и Маркъс Рашфорд. Капитанът Бруно Фернандеш беше зад централния нападател Расмус Хойлунд.

Наставникът на Уест Хем – Дейвид Мойс, пък направи две промени в своя отбор. Калвин Филипс, който дебютира с грешка срещу Борнемут, беше оставен на пейката за началото, както и Константинос Мавропанос. Сред титулярите пък се завърнаха Наиф Агер и Владимир Цоуфал. Вратар бе Алфонс Ареола, а защитниците пред него – Емерсон Палмиери, Агер, капитанът Курт Зума и Цоуфал. Сънародникът му Томас Соучек и Едсон Аларес действаха в центъра, докато Мохамед Кудус и Бен Джонсън атакуваха по крилата. Джеймс Уорд-Праус пък беше поставен зад Джред Боуен, който водеше нападението.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Манчестър Юнайтед Уест Хем Юнайтед

източник: Sofascore.com

Срещата стартира с опит за натиск от страна на гостите от Лондон, които създадоха първата опасна ситуация в 11-ата минута. Тогава след корнер на Джеймс Уорд-Праус в наказателното поле Томас Соучек беше изпуснат и стреля с глава, получи се коварен рикошет в Едсон Алварес, но отличната реакция на Андре Онана запази нулевото равенство.

Само три минути по-късно първо Курт Зума и Алфонс Ареола се сблъскаха в опит да изчистят една топка, а от последвалия корнер Бруно Фернандеш отправи много опасен изстрел, но френският страж този път спаси.

В 17-ата минута центриране отляво бе спряно от Томаш Соучек, за което останаха впечатления за игра с ръка, след което стреля опасно. След корнерът Лисандро Мартинес направи много нарушение в удобна близост за Джеймс Уорд-Праус, но изпълнението на халфа се отби в стената.

Манчестър Юнайтед обаче откри резултата в 23-ата минута. Каземиро се пребори за топката в половината на гостите и с едно докосване подаде за навършващия днес 21 години Расмус Хойлунд. Датският нападател финтира елегантно Алварес и с прецизен удар с десния крак от границата на наказателното поле прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря Ареола – 1:0.

Уест Хем обаче отново тръгна в атака и в 27-ата минута Бен Джонсън нанесе тежък удар от дистанция с десния крак, който обаче беше избит от Онана. Четири минути след това Джаред Боуен получи на десния фланг и проби отлично в наказателното поле срещу няколко играчи на Юнайтед, след което центрира към далечната греда. Там Мохамед Кудус засече с глава, но камерунският страж на домакините внимаваше и улови.

Минута преди края на редовното време на първата част Уорд-Праус шутира без подготовка от дистанция, но покрай дясната греда на Онана. В добавеното време ХОйлунд отигра технично с пета отляво на тъча за Бруно Фернандеш, който напредна в половината на гостите и намери Алехандро Гарначо отляво в наказателното поле. Аржентинецът продължи кълбото за голмайстора Хойлунд, който нахлуваше на скорост, но ударът на датчанина премина от външната страна на мрежата.

На почивката Дейвид Мойс направи любопитна смяна на вратата, като пусна Лукаш Фабиански на мястото на Алфон Ареола, макар че французинът не беше контузен.

В 48-ата минута Хари Магуайър загуби много лековата топката в опасна зона, от което се възползва Емерсон Палмиери напредна, но предпочете да стреля, което се получи доста неточно.

Само минута по-късно Ман Юнайтед удвои преднината си. Капитанът Фернандеш задържа в  половината на Уест Хем пред наказателното поле, след което намери Алехандро Гарначо с хубав пас отдясно в наказателното поле. Аржентинецът си нагласи топката на левия крак и шутира към вратата, получи се неприятен рикошет в Наиф Агер и той излъга Фабиански - 2:0.

Вторият гол даде импулс в играта на "червените дяволи" и в 51-ата минута Маркъс Рашфорд пропусна нова изгодна ситуация. Бруно и Люк Шоу разиграха добре отляво на тъча, след което бранителят изведе на фланга Рашфрод, който напредна, влезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но покрай вратата. Три минути след това Диого Далот реши да шутира силно от сериозна дистанция, а топката премина много близо покрай лявата греда на Фабиански.

Десетина минути след това отново Рашфорд изпусна нова възможност, след като топката попадна в него след рикошет, но изстрелът му бе изключително неточен.

18 снимки

„Чуковете“ пък бяха близо до намаляването на резултата двадесет минути преди края на двубоя, когато Хари Магуайър се размина с топката, която бе бе поета от Джаред Боуен, който напредна отлично и опита да стреля, но бе блокиран.

Минута след това обаче Лисандро Мартинес получи контузия след сблъсък с Владимир Цоуфал, който доведе до принудителната му смяна с Рафаел Варан.

Манчестър Юнайтед реши всичко с трето попадение в 84-ата минута. Тогава Скот Мактоминей и Хойлунд притиснаха на центъра Уорд-Праус и му отнеха топката. Шотландецът напредна към наказателното поле и намери отдясно в него Гарначо, който овладя и стреля ниско и точно към далечния ъгъл на Фабиански за 3:0.

В третата минута от добавеното време "червените дяволи" разиграха добре пред наказателното поле, като топката премина през Виктор Линдельоф, Рашфорд и Мактоминей, като последният стреля по тревата пред наказателното поле, но кълбото профуча покрай дясанта греда на Фабиански.

FT  | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – УЕСТ ХЕМ ЮНАЙТЕД  3:0

1:0 Расмус Хойлунд 23'

2:0 Алехандро Гарначо 49'

3:0 Алехандро Гарначо 84'