Отборите на Кардиф и Фулъм не излъчиха победител в мача помежду си от 6-ия кръг на Чемпиъншип. Битката в уелската столица завърши наравно 1:1, а развръзката дойде още преди почивката.

Първо в 42-та минута домакините откриха чрез Джош Мърфи, разписал се от малък ъгъл след подаване на Ейдън Флинт. Но точно преди почивката Александър Митрович изравни на празна врата.

В рамките само на две минути в средата на второто полувреме Хари Артър от състава на лондончани си изпроси два глупави жълти картона и накара "котиджърс" да се отбраняват до края, за да запазят точката.

В крайна сметка те успяха да го сторят и събраха вече 10 в актива си, което временно им отрежда четвъртата позиция в класирането. Кардиф е 10-и с две точки по-малко в актива си.