Отборът на Бърнли победи с минималното 1:0 отбора на Уотфорд, като единственото попадение отбеляза Джей Родригес в 73-ата минута. Това бе своеобразен реванш за феновете на „винено-червените“, които в миналия кръг паднаха с 0:5 от  Манчестър Сити.

Най-чистата ситуация за първата част бе удар на Матей Видра, който се отби от гредата. Той бе изведен чудесно отляво на наказателното поле и прехвърли излезлия да го посрещне Бен Фостър, но топката се отби от гредата.  Малко по-късно попадение на нападателя на Бърнли беше отменено заради засада.

В 73-ата минута Дуайт Макнийл проби и центрира чудесно за Джей Додригес, който на близката греда отклони топката с глава и даде преднина на Бърнли.

Малко преди края на мача Матей Видра можеше да отбележи втори гол, но Форстър спаси.

С тази победа Бърнли събра актив от 42 точки и се намира на 11-ата позиция, докато Уотфорд е 16-и с 28, на само една от опасната зона. В следващия кръг Бърнли гостува на Кристъл Палас, докато Уотфорд приема Саутхемптън.

БЪРНЛИ – УОТФОРД 1:0

1:0 Джей Родригес 73'

Стартови състави на двата отбора:

БЪРНЛИ (4-4-2): 1. Ник Поуп – 2. Матю Лоутън, 5. Джеймс Тарковски, 6. Бен Мий (к), 3. Чарли Тейлър – 8. Джош Браунхил, 4. Джак Корк, 18. Ашли Уестууд, 11. Дуайт МакНийл – 19. Джей Родригес, 27. Матей Видра

Старши треньор: Шон Дайш

УОТФОРД (4-4-2): 26. Бен Фостър – 11. Адам Масина, 4. Крейг Доусън, 27. Кристиан Кабаселе, 21. Кико Фемения – 8. Том Клевърли, 29. Етиен Капу, 19. Уил Хюс, 23. Исмаила Сар – 10. Дани Уелбек, 9. Трой Дийни (к)

Старши треньор: Найджъл Пиърсън

Главен съдия: Майк Дийн

Стадион: „Търф Моор“, Бърнли, Англия