Отборите на Брайтън и Саутхемптън не се победиха в мача от десетия кръг на Висшата лига. Срещата завърши при 1:1, след като „светците“ поведоха през първата част чрез Стивън Дейвис, а Глен Мъри изравни през вторите 45 минути.

Саутхемптън упражни натиск в началните минути на срещата. А в 7-ата гостите получиха право да изпълнят фаул. Джеймс Уорд-Праус се нагърби с изпълнението. Шутира, но нацели напречната греда. До топката пръв стигна Стивън Дейвис, който се разписа за 1:0.

Страхотна възможност се разкри пред домакините в края на полувремето, когато Шейн Дъфи отигра едно центриране в наказателното поле, но прати топката на сантиметри над напречната греда.

След почивката на домакините стигнах до изравняване. При центриране отдясно, Глен Мъри засече с глава за 1:1 в 52-ата минута.

Чудесен шанс се разкри пред „светците“ в 70-ата минута. Маноло Габиадини овладя отличен пас в наказателното поел и стреля, но бранител се намеси навреме и с шпагат блокира изстрела.

В класирането Саутхемптън е десети с 13 точки, докато Брайтън е 11-и с 12.