Отборът на Бирмингам записа първа победа в последните си седем мача в Чемпиъншип, побеждавайки устремилия се към плейофите тим на Мидълзбро. Бирмингамци се наложиха с 1:0 като гост, а победния гол бе дело на Скот Хоган през първата част, когато той засече ниско подаване на Максим Колин.

Минути преди почивката домакините почти изравниха резултата. Сам Морси бе много близо до изравняването, но неговият удар рикошира в напречната греда, а след това и на голлинията преди вратаря на гостите Нийл Етъридж да улови топката.

През втората част домакините значително вдигнаха оборотите и Дънкан Уотмор също имаше великолепна възможност, но и той не успя да превземе вратата на Бирмингам.

Победата изкачи тима на Айтор Каранка на седем точки над зоната на изпадащите поне преди да се изиграят и останалите мачове от кръга.

Мидълзбро бе сочен за фаворит в срещата. В предишните си четири мача у дома Боро записа четири успеха, но днес Бирмингам поднесе изненадата и грабна трите точки на „Ривърсайд”.