Арсенал победи с 2:0 своя лондонски съперник Уест Хем в здрав мач от 17-ия кръг на английската Висша лига. Попаденията в срещата отбелязаха Габриел Мартинели, който бе изведен по страхотен начин от капитана на Арсенал в този мач – Александър Лаказет, както и резервата Емил Смит Роу след хубав индивидуален рейд при една контраатака в края на срещата. С победата, „артилеристите“ изместиха Уест Хем от четвъртата позиция и ще останат там поне до ранния съботен следобед, когато шестият Манчестър Юнайтед приема Брайтън.

Gulliver/GettyImages
43 снимки

Първите десетина минути на срещата не предложиха абсолютно нищо интересно. Точно когато часовникът навлезе в 11-ата минута, Цуфал удар с лакът Киърън Тиърни на границата на наказателното поле, което действие донесе на десния бек жълт картон.

В средата на полувремето Букай Сака проби добре в наказателното на "чуковете" но бе добре блокиран от Артутр Масуаку, който не позволи на английския национал да отправи опасен изстрел от 7-8 метра.

Две минути по-късно Йодегор, Лаказет и Мартинели разиграха добре, но Доусън разчете добре играта и не позволи на французина да стреля от непосредствена близост.

В 35-ата минута една избита топка след центриране се озова на крака на Пабло Форналс. Испанецът опита да намери далечния ъгъл на Рамсдейл, като ударът му мина агонизиращо близо до вратата на английския страж. Две минути по-късно и Масуаку опита късмета си, но бе неточен.

Най-опасната ситуация в мача дойде шест минути преди почивката - след добра комбинация Джака се озова на чиста позиция, но Доусън блокира неговия изстрел. Само секунди по-късно, след отбитата топка Тиърни стреля в горния десен ъгъл на Фабиански, като полския вратар трябваше да покаже най-доброто от себе си за да отрази. Три минути по-късно Лаказет стреля от дъгата, но отново Фабиански бе на мястото си. След спасяването имаше шанс за добавка, но Крейг Доусън за пореден път бе на висота.

Три минути след началото на второто полувреме Лаказет изведе в "чешка уличка" Габриел Мартинели, а бразилецът от своя страна с клиничен завършващ удар порази вратата на Фабиански за 1:0.

Минути след попадението, Йодегор сбърка по ужасен начин лесен пас в своята половина, а Боуен пресече и стреля в горния десен ъгъл на Рамсдейл, но №1 под рамката на Арсенал за поредн път показа прекрасната си форма и изби в ъглов удар.

В средата на втората част Владимир Цуфал изкара втория си жълт картон за нарушение в наказателното поле срещу Лаказет. Потърпевшият застана зад топката, но бившия страж на Арсенал - Фабиански отрази невзрачния удар на французина.

Десетина минути преди края Сака получи на чиста позиция, но Иса Диоп с тяло блокира изстрела на младия англичанин и предотврати сигурен гол.

След контраатака и индивидуален рейд, Емил Смит Роу с хубав удар удвои преднината на "артилеристите" три минути преди края.

Арсенал - Уест Хем 2:0

1:0 Габриел Мартинели 48`

2:0 Емил Смит Роу 87`

Арсенал(4-4-1-1): Аарън Рамсдейл(жк) - Токехиро Томиясу, Бен Уайт, Габриел Мегаляеш, Киърън Тиърни - Букайо Сака, Томас Партей, Гранит Джака, Габриел Мартинели(жк)(82`- Еди Нкетия) - Мартин Йодегор(66`- Емил Смит Роу) - Александър Лаказет(88`- Нуно Тавареш)

Мениджър: Микел Артета

Уест Хем(4-2-3-1): Лукаш Фабиански - Владимир Цуфал(чк), Крейг Доусън, Иса Диоп, Артур Масуаку - Томаш Сучек, Деклан Райс - Джаред Боуен, Манул Лансини(77`- Саид Бенрама), Пабло Форналс(84`- Ашби Харисън) - Михаил Антонио

Мениджър: Дейвид Мойс

Съдия: Антъни Тейлър