Лестър победи Брайтън с 3:0 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. По този начин „лисиците“ се изкачиха на третата позиция в класирането.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

„Лисиците“ стартираха по-добре и още в 7-ата минута Марк Олбрайтън имаше възможност да изостри ситуацията, но пасът му бе блокиран.

Гостите отговориха три по-късно, след като Дани Уелбек стреля отблизо, но Каспер Шмайхел се намеси решително и изби.

В 27-ата минута Джейми Варди нацели левия страничен стълб. Веднага след това Джеймс Мадисън овладя топката, след което технично реализира в долния десен ъгъл.

Лестър продължи да притиска съперника си и в 41-ата минута „лисиците“ удвоиха преднината си. Джейми Варди се възползва от добро подаване и красиво реализира. Ситауцията бе разгледана с ВАР, след което попадението бе зачетено.

Минута преди края на първото полувреме Джеймс Мадисън се измъкна от опеката на защитата, след което стреля в горния ляв ъгъл, правейки резултата класически.

През втората част Брайтън опита да достигне до попадение, но защитата пред Каспер Шмайхел се справи.

С постигнатия успех Лестър се изкачи на третата позиция в класирането с актив от 24 точки, докато Брайтън е 16-и с десет.