Отборът на Левски записа първо реми от началото на контролите, част от предсезонната подготовка. Момчетата на Люпко Петрович направиха 0:0 с Радник Сурдулица в двубой, който се игра в западната ни съседка.

В предишните си два спаринга играчите на тима от „Георги Аспарухов“ се наложиха над Септември София и Дунав Русе.

Преди първия съдийски сигнал на мача ръководствата на двата тима си поднесоха символични подаръци, като „сините“ предоставиха книгата „Сто години Левски“. Малко след като двубоят започна, на трибуните се появи сръбски оркестър, който се грижеше за доброто настроение на онези 3500 фенове, които бяха заели своите места на стадиона в Сурдулица. Левскарите бяха подкрепяни от своя агитка.

Люпко: Трябва да играем по-добре срещу Марибор

Началните минути на срещата бяха равностойни, а първите две по-сериозни положения в мача бяха в полза на Левски. Франсис Нар бе в тяхната основа, като в 8-ата минута крилото опита диагонален шут, но неточно. Малко след това, в 13-ата минута Нар задържа топката пред наказателното поле, комбинира с Георги Костадинов, който пък подаде на Венци Христов. Нападателят стреля, но топката бе избита в корнер, от който не произлезе нищо.

Новото попълнение на Левски Хеан Деса пробва късмета си от дистанция в 21-ата минута, като отправи далечен изстрел, но топката мина високо над вратата на Чанчаревич. При ответната атака, Боян Йоргачевич отрази удар на Марко Яколич.

В 28-ата минута Левски направи голям пропуск. Франсис Нар се освободи и центрира във вратарското поле. Хеан Деса се намираше в близост до далечната греда, но пропусна да се разпише в на практика празна врата. Две минути по-късно Никола Радович отправи далечен изстрел, но право в ръцете на Боян Йоргачевич. В 31-ата минута „сините“ проведоха нова добра атака отляво. Роман Прохазка стреля опасно с десния крак и насочи топката към долния ляв ъгъл на Чанчарович. Вратарят обаче демонстрира бдителност и спаси. В 40-ата минута Георги Костадинов поде добра атака, подаде на Франсис Нар, който навлезе отляво в наказателното поле, след това обаче бранител изчисти в корнер, а след неговото изпълнение, топката бе пратена напред.

Няколко минути преди края на първата част Ненад Лукич стреля от добра позиция в наказателното поле, но Йоргачевич спаси.

В началото на второто полувреме наставникът на Левски Люпко Петрович извърши няколко смени. Иван Чворович замени Боян Йоргачевич на вратата, Мики Орачев се появи на мястото на Веско Минев, Венци Христов отстъпи място на Бабатунде Адениджи, а Хеан Деса напусна терена за сметка на Божидар Краев.

В 52-ата минута Адениджи стреля, но ударът му излезе в аут. Десет минути след това Радник получи право да изпълни фаул отляво по атаката. След центрирането последва разиграване, което се пренесе наляво до тъчлинията. Реферът видя ново нарушение и отсъди нов фаул от тази позиция, като последва центриране към далечната греда, а след отиграването топката бе извадена в аут.

В 64-ата минута Петрович пусна в игра Антонио Аниете и Станислав Иванов, които замениха съответно Георги Костадинов и Франсис Нар.

Няколко минути по-късно Адениджи отново пробва късмета си, но ударът му излезе в аут, а в 72-ата минута играчите на тима от Герена получиха право да изпълнят фаул от дъгата на наказателното поле на Радник. Милош Милованович получи жълт картон за нарушението срещу Бабатунде Адениджи, а Антонио Аниете се нагърби с изпълнението. Испанецът стреля, но играч на Сурдулица изби с глава.

Девет минути преди края на редовното време Ивайло Найденов замени Роман Прохазка, а в 86-ата минута Божидар Краев отправи чудесен изстрел с глава. Появилият се през вторите 45 минути страж на Радник Василев изби под напречната греда, но преди това страничният рефер бе вдигнал засада.

Развитието на мача минута по минута може да намерите ТУК!

Стартови състави:

Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Сърджан Лукин, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Георги Костадинов, Франсис Нар, Венцислав Христов, Хеан Деса

Радник: Огнен Чанчаревич, Марко Яколич, Стефан Радованович, Братислав Пеячич, Петар Планич, Александър Гойкович, Златко Лишчевич, Владан Павлович, Ненад Лукич, Кереми Френсис, Никола Радович