Левски постигна първа победа от началото на сезона, след като спечели с минималното 1:0 при гостуването на Черно море от четвъртия кръг на А група. Това е второ поредно домакинско поражение за „моряците“, които все още нямат успех на „Тича“. Борислав Цонев наказа груба грешка на Траян Траянов в 45-та минута и отбеляза единственото попадение в срещата.

Мачът започна изключително монотонно, а през почти цялото първо полувреме липсваха сериозни положения пред двамата вратари.

Пълен репортаж от мача може да видите ТУК!

Симеон Райков изпробва опасен далечен удар във 2-та минута, но Боян Йоргачевич успя да спаси.

Единственият гол в срещата падна в 45-та минута, когато Веселин Минев пусна перфектен извеждащ пас към Борислав Цонев. Траян Траянов сбърка фатално, Цонев му отне топката, след което отблизо я изпрати във вратата на Георги Китанов.

След гола Стойчо Стоев бе уцелен с бутилка вода от трибуните, която намокри ризата му. След това треньорът на Левски ритна шишето с вода, а съдийската бригада изгони Стоев от треньорската скамейка.

Левски можеше да вкара втори гол в 61-та минута, когато Де Ноойер пусна много добър извеждащ пас към Божидар Краев, който стреля покрай Георги Китанов, но Траян Траянов успя малко пред гол линията да избие топката.

Симеон Райков стреля от фаул в 66-та минута, като насочи топката в горния ляв ъгъл, но Боян Йоргачевич се намеси и успя да избие топката в корнер.

В 75-та минута последва опасно центриране в наказателното поле на Левски, след което Матиас Курьор стреля с глава, но над напречната греда.

Симеон Райков центрира много опасно от фаул в 85-та минута, а Боян Йоргачевич не бе много убедителен, но все пак успя да спаси. В 90-та минута Симеон Райков отправи опасен удар, но Боян Йоргачевич успя да спаси.

Така Левски събра актив от 5 точки, а Черно море остана с 4.

В следващия кръг „сините“ посрещат Монтана, а Черно море гостува на Берое.

Черно море: 33. Георги Китанов - 5. Стефан Станчев, 15. Траян Траянов, 4. Михаил Венков – 84. Тофор Паланков (77' - 14. Хуан Мануел Вареа), 18. Марчин Бургхард (63' - 3. Даниел Георгиев), 8. Стенио, 10. Марк Клок – 19. Матиас Курьор, 20. Вилиян Бижев (46' - 11. Живко Петков), 13. Симеон Райков

Левски: 29. Боян Йоргачевич – 15. Роман Прохазка, 30. Максимилиан Карнер, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев – 8. Джереми де Ноойер, 70. Георги Костадинов – 12. Божидар Краев (90+3ю - 19. Илия Димитров), 18. Борислав Цонев, 4. Мики Орачев (86' - 21. Радослав Цонев) – 7. Денис Махмудов (88' - 39. Деян Иванов)