Отборът на ЦСКА загуби с 0:2 третия си двубой от груповата фаза на Лига Европа срещу Рапид Виена. Двубоят, който се игра на националния стадион Васил Левски бе белязан с поредния протест на феновете на ЦСКА, който в първите 15 минути отказаха да подкрепят тима и мълчаливо гледаха от трибуните. На стадиона присъстваха около 8000 зрители, като около 1200 от тях бяха фенове на гостите.

„Червените” започнаха добре мача, владеейки повече топката, но въпреки териториалното си предимство домакините не успяха да се възползват.

Първата добра възможност за армейците пропиля Грегъри Нелсън в 10-ата минута. Нападателят на „червените” се озова на стрелкова позиция, но силният му удар от малък ъгъл мина покрай десния стълб на вратата.

Четири минути по-късно Маркиньос също имаше добър шанс от пряк свободен удар, но изстрелът му също не попадна в целта. Последва добро изпълнение на Килиън Шеридън, който успя да надбяга двама бранители на гостите и стреля силно с левия крак, но вратарят Раймунд Хелд се намеси добре и спаси.

Оттук нататък ЦСКА видимо намали оборотите и даде инициативата на своя противник. Първият гол в срещата дойде в 28-ата минута, когато опитният Венегоор оф Хеселинк се възползва след разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер и от близко разстояние нямаше проблеми да се разпише. Това бе първият удар в очертанията на вратата на Райс Мболи.

Още неотърсили се от шока, футболистите допуснаха нов гол само три минути по-късно. След груба грешка в отбраната на домакините капитанът на Рапид Виена Щефан Хофман остана абсолютно непокрит и за втори път прониза Мболи.

До края на първото полувреме ЦСКА тотално свали гарда, което позволи на гостите да създадат още няколко положения пред вратата на „червените”.

На почивката наставникът на домакините Гьоре Йовановски реши да рискува, изваждайки от игра Йордан Минев и пускайки на негово място Кристиан Тибони. Промяната обаче не доведе до желания резултат и в първите минути на втората част инициативата бе отново за гостите от Рапид.

Най-интересната ситуация за ЦСКА дойде едва в 74-ата минута, когато Спас Делев стреля силно, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Рапид. Няколко минути по-късно отново Делев имаше шанс, но този път ударът му бе отклонен и вратарят Хедл улови.

Така ЦСКА записа трета поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа и загуби всякакви илюзорни шансове за второто място в крайното класиране.

В другия мач от групата Порто се наложи с 3:1 като гост на Бешикташ.

ЦСКА - Рапид 0:2

ЦСКА: 92. Мболи 2. Виданов 4. Стоянов (27.Дечев)5. Янчев (к) 6. Акуаро 7. Делев 8. Трифонов 25. Минев (16. Тибони) 26. Шеридън 28. Маркиньос 29. Нелсън (24. Тонев)

Резерви: 1. Чавдаров 9. Саидходжа 10. Трекаричи 23. Тиеро

Старши треньор: Гьоре Йовановски

Рапид: 1. Хедл 6. Сонлейтнер 8. Хейкинен 10. Венегоор (Нухиу) 11. Хофман  (28. Тримел)14. Катцер 17. Кавлак 21. Заурер (19.Дражан) 22. Сома 25. Кайхан 35. Пехливан

Резерви: 30. Кьонигсхофер 3. Патоцка 7. Куловиц 9. Салихи 19. Дражан

Старши треньор: Петер Пакулт