ЦСКА имаше нужда от 9 невероятни минути, за да извърши огромна крачка към предоляването на втория квалификационен кръг на Лига Европа. Отборът на Нестор Ел Маестро надигра Адмира Вакер с класическото 3:0 и изглежда отявления фаворит преди реванша след седмица в Австрия. Трите попадения за "червените" - две на Кирил Десподов и едно на Мауридес от дузпа - паднаха в промеждутъка т 28-ата до 39-ата минута, когато съперникът изглеждаше тотално разбит. Голяма заслуга за победата имаха също Жоржиньо - срещу когото не бе отсъдена чиста дузпа - и Едвин Джеси, отличил се с 2 асистенции.

Ел Маестро: Поех риск, който се оправда, можеше да направим и повече

Десподов: Обещах да се реванширам във важен мач и го сторих

Второто полувреме на стадион "Българска армия" обаче трябва да послужи като сигнална лампа, защото "червените" подходиха подчертано аристократично и позволиха на съперника да надигне глава. В самия края на мача Доминик Щаркл изтърва изключително чисто положение, което можеше да превърне ответния мач в съвсем друго изпитание. Сухата мрежа за Витаутас Черниаускас определено ще улесни задачата на ЦСКА след седмица.

Чорбаджийски: Шапки долу!

„Червените”, надъхвани от мощните възгласи от трибуните, започнаха много амбицирано мача и макар да не започнаха да редят положения от самото начало, определено диктуваха играта. Играчите на Адмира изглеждаха много респектирани от обстановката и постоянното движение на Жоржиньо, Десподов, Джеси и Десподов. Особено португалецът и ганаецът вършеха страхотна работа с мисията да „разтягат” защитния вал на австрийците.

Адмира почти не минаваше центъра и не след дълго напрежението в наказателното поле на Андреас Лайтнер ставаше все по-голямо. В 25-ата минута Десподов развинти левия бек Милош Спасич и с пас по трева сервира кълбото за Мауридес, който от 10-11 метра реши да финтира, вместо да бие и това позволи на Бярне Тьолке да го спре чисто.

Четири минути по-късно ЦСКА най-сетне поведе. Жоржиньо притисна Бауер, който подаде прибързано напред  и Бикел пресече. Последва моментален пас вляво към непокрития Джеси, който центрира перфектно към далечната греда. Топката премина над Мауридес, който беше приоритетната цел за бранителите, а Десподов със силен изстрел с главя заби кълбото в горния ляв ъгъл – 1:0.

Само две минути по-късно реферът Джон Бийтън сериозно ощети българския тим, като не отсъди абсолютна дузпа за нарушение на Тьолке срещу Жоржиньо. Португалецът получи извеждащ пас от Мауридес и устоя на физическия сблъсък с далеч по-силния бранител. Крилото на ЦСКА продължи да пробива в наказателното поле, когато бе посечен с шпагат в гръб, при който Тьолке изобщо не игра с топката. Проблемът бе, че Жоржиньо направи опит да продължи, а не падна веднага, което явно повлия върху решението на арбитъра.

Ситуацията се оказа без значение, защото в 34-ата минута ЦСКА за втори път наказа съперника си. Джеси с отличен пас по тревата изведе Десподов на скорост съвсем сам фронтално срещу вратаря. Спасич покри засадата с опита си да догони нападателя, който опъна мрежата с мощен удар – 2:0!

В 37-ата минута „червените” получиха шанс окончателно да сломят съпротивата на Адмира. Жоржиньо проби отляво и с нисък пас намери Десподов в наказателното поле, а българинът опита да върне леко назад за Мауридес. Спасич спря подаването с ръка и така последва дузпа. Мауридес грабна топката и изпълни с доста самочувствие – 3:0!

В самия край на полувремето обърканият противник „плачеше” да получи четвърто попадение. Центриране на Рубен Пинто отляво предизвика неумела изява на вратаря Лайтнер, който боксира ниско и право в краката на Жеферсон, който бе малко пред дъгата. Той комбинира с Десподов, а последният от 10-11 метра по диагонала стреля много силно и само самопожертвователната намеса на бранител спаси австрийците.

След паузата ЦСКА определено не атакуваше със същия интензитет, което отвори някои възможности за Адмира. В 54-ата минута Доминик Щаркл отправи нелош изстрел с глава от трудна позиция, а кълбото премина на метър над десния стълб. Три минути по-късно само за протокола гостите отправиха първия си точен шут в мача чрез Бакъш, пред когото имаше далеч по-добра възможност в 62-ата. Тогава той  пое топката на скорост отляво по атаката и със серия от финтове мина покрай Секулич, за да нахлуе в наказателното поле. Изстрелът му бе от около 14-15 метра по диагонала и колкото да бе остър, все пак бе отиде в ръцете на Черниаускас.

Първата истински опасна възможност за Адмира дойде в 71-ата минута, когато Щефан Цвиршиц изпрати далечно центриране от десния фланг, а малко пред точката на дузпата Марко Кадлец отклони коварно с глава покрай Божидар Чорбаджийски. Изстрелът не беше много силен, но изглеждаше прецизно насочен. Все пак кълбото мина на сантиметри в аут покрай десния стълб.

Десет минути преди края гостите стигнаха до още една обещаваща ситуация. Даниел Тот получи топката в собствената си половина и веднага метна дълъг пас, с който изведе Доминик Щаркъл зад гърба на Борис Секулич. „Седмицата” на гостите бързо се ориентира, че ще бъде застигнат още преди да е доближил наказателното поле, затова реши да стреля от дистанция, а резултатът беше отчайващ.

Третата минута от продължението на мача можеше да струва много скъпо на победителите. Тогава играчите на Адмира за пореден път изсипаха топката към наказателното поле, където Чорбаджийски беше притиснат и не изчисти добре. Кълбото отиде право у намиращия се в дъгата Доминик Щаркл. Той без много-много да му мисли нанесе мощн воле, което за късмет на Черниаускас и съотборниците му профуча в аут покрай десния стълб.

ЦСКА – АДМИРА ВАКЕР 3:0

1:0 Кирил Десподов 29'

2:0 Кирил Десподов 34'

3:0 Мауридес Роке Жуниор 38'

ЦСКА (4-2-3-1): Витаутас Черниаускас – Стивън Перейра, Борис Секулич, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон (90+1' - Ангел Лясков) – Рубен Пинто /к/, Жанио Бикел – Кирил Десподов, Едвин Джеси (81' - Тонислав Йорданов), Жоржиньо – Мауридес Роке Жуниор (72' - Валентин Антов)

Треньор: Нестор Ел Маестро

Адмира (4-4-2): Андреас Лайтнер – Щефан Цвиршиц /к/, Бярне Тьолке, Себастиан Бауер, Милош Спасич – Марко Кадлец (83' - Маркус Майер), Вилхелм Форзагер, Мортен Хюлманд (46' - Даниел Тот), Марин Яколиш (71' - Патрик Шмид) – Доминик Щаркл, Синан Бакъш

Треньор: Мануел Хорват (помощник-треньор)