С лекота и класа ЦСКА изхвърли Адмира Вакер, би го с 3:1 и в реванша и с общ резултат 6:1 продължи в третия кръг на Лига Европа.

С победата си ЦСКА зарадва многобройните фенове на „червените“ /около 1000/, пътували до Австрия за реванша с Адмира.

ЦСКА ще срещне в третия кръг датския Копенхаген /, на който първо ще домакинства идния четвъртък.

АДМИРА ВАКЕР - ЦСКА 1:3

0:1 Мауридес 14, 0:2 Мауридес 53, 1:2 Синан Бакъш 55, 1:3 Жоржиньо 80

Мачът започна много агресивно и от двете страни. Още в началните минути имаше разменени опасни атаки, като видимо нямащият какво да губи Адмира бе излязъл да по-скоро играе ва банк.

Пръв удари ЦСКА. В 14-ата минута Кирил Десподов бе изведен отдясно, той нахлу в пеналта на австрийците, намери с топката десния стълб на вратата, а Мауридес отблизо довкара за българския тим и ЦСКА излезе напред и в реванша с 1:0.

Взимайки аванс и в ответния мач, ЦСКА уби и малкото надежди, които са имали домакините, а общият резултат набъбна на 4:0 в полза на българския тим. Това съвсем успокои страстите, а ЦСКА спокойно контролираше играта.

Точно в 30-ата минута  тежък удар отправи Рубен Пинто, но вратарят на Адмира Кутин успя да избие в корнер за ЦСКА.

В 38-ата минута дълъг рейд на Шаркъл от Адмира леко притесни защитата на ЦСКА, но той се забави и българите го неутрализираха.

В 39-ата минута отново Мауридес бе близо до гола, не стреля с глава, а реши да комбинира с Тиаго, но топката излезе в аут.

Така ЦСКА се прибра на почивка с гол аванс и общо 4 в своя полза.

В 51-ата минута Жоржиньо центрира отляво, Тиаго засече топката, но не намери отблизо вратата на Адмира.

После се стигна до бърза размяна на голове, която направи резултата 2:1 за ЦСКА.

Първо Мауридес се възползва от груба грешка на Цвиршиц, който върна към вратаря си от фланга, но не прецени, че Мауридес дебне. Бразилецът с лекота направи 0:2 в 53-ата минута.

ЦСКА продължи да води спокойно мача, сигурен за класирането си. И дойде моментът за третия гол, той падна в 80-ата минута. Едвин Джеси нахлу отляво по фланга, намери чудесно Жоржиньо, той се завъртя около себе си и реализира третия гол за ЦСКА – 3:1 за българския представител.

Така ЦСКА се класира напред след общ резултат 6:1 и ще чака Копенхаген в следващия кръг на Лига Европа.

АДМИРА ВАКЕР - ЦСКА 1:3 /0:3 в първия мач/

АДМИРА ВАКЕР /4-4-2/: 29 Кутин, 3 Спасич, 4 Бауер, 7 Щаркъл, 8 Цвиершиц, 11 Синан Бакъш, 14 Хюлманд, 16 Шмидт, 22 Майер, 27 Айу /46-Тьолке/, 44 Яколиш /Резерви: 1 Лайтнер, 5 Тьолке, 10 Тот, 12 Маличек, 17 Шерцер, 19 Форсагер, 20 Кадлец/ Старши треньор - Ернст Баумайстер

ЦСКА /4-2-3-1/: 30 Черняускас, 3 Жеферсон, 4 Божидар Чорбаджийски, 6 Рубен Пинто, 7 Жоржиньо, 9 Мауридес /73-Едвин Джеси/, 16 Жанио Бикел, 19 Кирил Десподов /46-Валентин Антов/, 20 Тиаго Родригес, 25 Стивън Перейра, 27 Борис Секулич /75-Александър Дюлгеров//Резерви: 1 Данте Стипица, 8 Едвин Джеси, 14 Ангел Лясков, 21 Тонислав Йорданов, Александър Дюлгеров, 26 Валентин Антов, 28 Пламен Гълъбов/ Старши треньор - Нестор Ел Маестро

СТАДИОН: „Бундесщадион Зюдщат”

СЪДИЯ: Пол ван Букел /Хол/

Ел Маестро: Почти перфектно

Пинто: ЦСКА не се примирява със статуквото