Левски победи Локомотив София с 1:0 в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг на efbet Лига. "Сините" откриха резултата чрез дебютен гол на Илиян Стефанов в 36-ата минута. Преди това Марин Петков нацели напречния стълб. През второто полувреме нивото на двубоя спадна и единственото, с което ще се запомни бе фрапантния пропуск на Уелтън дълбоко в добавеното време на двубоя.

С победата Левски се изкачи на петата позиция в класирането с актив от 36 точки, докато Локомотив София е 12-и с 14 по-малко.

Антон Узунов
92 снимки

"Сините" стартираха агресивно и от началните минути упражниха висока преса. В 3-ата минута Цунами центрира в наказателното поле, където Илиян Стефанов в опита си да стреля към вратата фаулира Дейвид Малембана. Домакините продължиха с активната си игра и две минути по-късно Александър Любенов трябваше да се намесва след опасен изстрел от дистанция на Уелтън.

Домакините действаха агресивно по левия фланг, където Уелтън от началото на мача тормозеше Стойчо Атанасов. Бразилецът преодоля съперника си и центрира в наказателното поле, където Марин Петков стреля опасно с глава покрай левия страничен стълб.

Левски Локомотив София

източник: sofascore.com

В 7-ата минута "столичните железничари" организираха първото си нападение чрез Върджил Пинсон. Крилото центрира на далечната греда, след което Селсо Рапосо стреля с глава, но в тялото на Цунами. Португалецът имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Никола Попов, след като топката срещна тялото на защитника.

Четири минути по-късно "сините" бяха близо до откриване на резултата. Уелтън за пореден път преодоля Стойчо Атанасов и нахлу в наказателното поле. Крилото подаде към нахлуващия Марин Петков, но изстрелът на младока срещна напречната греда, а след това Билал Бари при добавката прати топката покрай вратата.

Треньорът на Локомотив София получи поредната лоша новина за защитата си, след като трябваше да замени принудително Дейвид Малембана, а на негово място се появи дебютиращия Фране Ширяк. Това доведе до разместване в отбраната на гостите. Като партньори в сърцето на отбраната заиграха Божидар Кацаров и Симеон Славчев, а активнатаигра на Уелтън принуди наставника да върне Селсо Рапосо по-назад, а Стойчо Атанасов заигра като крило.

Уелтън продължи да действа активно по левия фланг и на няколко пъти си заслужи аплодисментите на феновете с техничните си отигравания. В средата на първото полувреме "сините" продължиха да са по-активният отбор, но в тези минути липсваха голови опасности пред вратата на Александър Любенов.

Yulian Todorov / LAP.bg
53 снимки

След половин час игра Локомотив София създаде първата си по-сериозна опасност. Мики Орачев центрира в наказателното поле, където Илия Димитров от трудна позиция стреля с глава, но слабо и топката премина покрай вратата.

В 33-ата минута "сините" създадоха нова добра възможност. Марин Петков получи отдясно, след което смени посоката и нахлу към центъра. Крилото отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, принуждавайки Александър Любенов да боксира, а при добавката Филип Кръстев прати топката в аут.

Три минути по-късно Левски откри резултата. Георги Миланов бе в основата на попадението, намирайки на отлична позиция Илиян Стефанов. Халфът нанесе изстрел, който бе отразен от Александър Любенов, но защитата пред вратаря не успя да изчисти топката и при добавката последното ново попълнение на "сините" не сгреши и реализира дебютното си попадение за тима.

Малко след попадението Филип Кръстев напредна в половината на гостите и отправи плътен изстрел, който бе отразен от Александър Любенов. Пет минути преди края на първото полувреме Хосе Кордоба изведе великолепно Илиян Стефанов зад гърба на защитата. Халфът овладя и стреля в долния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

Наставникът на "столичните железничари" получи поредна лоша новина, след като секунди преди края на първата част и Октавио напусна принудително терена. На почивката треньорът на "столичните железничари" замени португалеца, а на негово място се появи Лука Иванов. Опитният специалист направи и още една промяна, включвайки в играа Димитър Митков на мястото на Стойчо Атанасов.

Домакините опитаха в началото на втората част да наложат натиск, но първата възможност се откри пред гостите. Илия Димитров изведе по десния фланг Селсо Рапосо. Португалецът центрира остро в наказателното поле, където Димитър Митков нанесе изстрел, но той бе спрян отлично от Ноа Сонко Сундберг.

В 55-ата минута Уелтън с поредния си пробив по левия фланг създаде голова опаснст. Крилото нахлу в наказателното поле и подаде по земя към Марин Петков, който стреля в далечния ъгъл, но покрай вратата.

Пет минути по-късно "столичните железничари" отправиха и първия си точен удар. Върджил Пинсон стреля от дистанция по земя, но слабо и Николай Михайлов улови. Малко след Левски реагира, след като Драган Михайлович центрира на близката греда, където Марин Петков стреля, но покрай гредата.

В 69-ата минута "сините" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от добра позиция, но последвалият изстрел на Филип Кръстев премина над вратата. В следващите минути действията на терена се развиваха предимно в половината на Локомотив София, но играта често бе накъсвана след извършване на нарушения.

Осем минути преди края на двубоя Филип Кръстев подаде към Димитър Костадинов, който стреля от границата на наказателното поле покрай вратата.

Дълбоко в добавеното време на двубоя "сините" можеха да покачат резултата, но Уелтън не успя да се възползва от отлично подаване на Билал Бари, пращайки топката от няколко метра в аут.

ЛЕВСКИ - ЛОКО СФ 1:0

1:0 Илиян Стефанов 36'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Марин Петков. Уелтън, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

ЛОКО СФ: Александър Любенов, Стойчо Атанасов, Дейвид Малембана, Красимир Милошев, Мики Орачев, Симеон Славчев, Божидар Кацаров, Октавио, Селсо Рапосо, Върджил Пинсон, Илия Димитров

Треньор: Иван Колев

Гл. съдия: Никола Попов

Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", София