Ботев Пловдив спечели за четвърти пореден път Битката за Тракия, след като се наложи с 1:0 над Берое като гост  в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Кристиан Нвачукву донесе трите точки за "канарчетата" с гол в 38-ата минута. Три минути преди края на редовното време от игра бе изгонен капитанът на гостите Ивелин Попов за грубо влизане в краката на съперник.

С победата отборът на Ботев Пловдив се изравни с Левски на върха в класирането, но тимът на Душан Керкез има по-лоша голова разлика.
Битката за Тракия започна с доста по-активна игра на гостите, които повече от две минути не дадоха топката на съперника. "Канарчетата" дори успяха да отправят удар чрез Нвачукву, но той бе блокиран от Карлос Алгара. Постепенно футболистите на Берое изравниха играта и на два пъти се наложи вратаря на пловдивчани да се намесва, макар че Франсиско Сагардия и Винисус Белоти не успяха да го затруднят.

Търпението на "жълто-черните" даде резултат в 38-ата минута. Майсторско подаване на Антонио Перера изведе Кристиан Нвачукву сам срещу вратаря на Берое и 18-годишният нигериец технично пусна топката през краката му за 0:1.

След почивката играта беше равностойна, като по-добрите положения бяха в полза на домакините. Най-напред в 64-ата минута резервата Енцо Еспиноса овладя технично топката и отправи удар с десния крак, при който Бернат трябваше да се намесва. 12 минути преди края на редовното време пък друг играч, влязъл от пейката - Хуан Карлос Пинеда пропиля отлична възможност. Исмаел Ферер качи топката на главата му, но той стреля покрай дясната греда на вратата на Бернат.

По-добрата игра на домакините като че ли изнерви "канарчетата", а три минути преди капитанът им Ивелин Попов бе изгонен. Първо реферът Георги Кабаков му вдигна жълт за груб фал срещу Карлос Алгара, но след като бе привикан от ВАР да изгледа ситуацията на монитора, извади червения картон.

До края домакините натиснаха, но не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 38’ Кристиан Нвачукву
  • Край на мача - победа с 1:0 за Ботев Пловдив

90+6'
  • Още една смяна за гостите - Никола Илиев заменя голмайстора Кристиан Нвачукву

90+5'
  • Жълт картон за Карлос Сегундо от Берое

90'
  • Червен картон за Ивелин Попов! Първоначално капитанът на Ботев получи жълт картон за грубо влизане в краката на Карлос Алгара, но след като бе привикан да изгледа ситуацията на монитора, реферът Георги Кабаков го изгони с директен червен картон.

87'
  • Жълт картон за Антонио Перера от Ботев Пловдив.

80'
  • Късмет за гостите! Исмаел Ферер сложи топката на главата на Хуан Пинеда, който обаче не начери очертанията на вратата на Бернат.

78'
  • Първа смяна в Ботев Пловдив - Алекса Мараш излиза, за да влезе бившият играч на домакитие Вини Трибуле

74'
  • Жълт картон за Хуан Пинеда от Берое

72'
  • Карлос Сегундо позволи на голмайстора за гостите Кристиан Нвачукву да му отнеме топката пред наказателното поле, но ударът на нигериеца бе право в ръцете на Артур Мота.

70'
  • Още една промяна за старозагорци - Алберто Салидо отстъпва мястото си на Джани Политино

69'
  • Пропуск за домакините! Резервата Енцо Еспиноса овладя технично в наказателното поле и шутира без забавяне, но твърде слабо и вратарят Ханс Кристиан Бернат изби.

64'
  • Смяна в Берое - Енцо Еспиноса влиза, Ойер Сариеги излиза

62'
  • Първи жълт картон в мача - получава го черногорският нападател на "канарчетата" Алекса Мараш за опасна игра

50'
  • Втора промяна в състава на домакините - Винисиус Белоти отстъпва мястото си на Кевин Сейхас

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+3'
  • Гооол! Резултатът е открит - 1:0 за Ботев Пловдив! Ивелин Попов подхвана атака, която бе продължена към Антонио Перера, а той със страхотно подаване изведе Кристиан Нвачукву в наказателното поле. Този път крилото намери начин да преодолее Артур Мота, промушвайки топката между краката му.

38'
  • Отлична намеса на Артур Мота! Кристиан Нвачукву бе изведен на добра позиция в наказателното поле на домакините, но вратарят скъси дистанцията и не позволи да бъде преодолян

36'
  • Принудителна смяна в състава на Берое - на мястото на контузения Франсиско Сагардия в игра влиза Хуан Пинеда.

33'
  • Медицинска помощ за Франсиско Сагардия! Нападателят на Берое се свлече на тревата без съприкосновение със съперник и очевидно няма да може да продължи.

30'
  • Константинос Балоянис от гостите беше изпуснат около точката за дузпа и нанесе удар с левия си крак от въздуха, но топката излезе в аут.

26'
  • Пропуск за Берое! Новото попълнение Исмаел Ферер пусна чудесен извеждащ пас към Винисиус Белоти, който обаче шутира твърде слабо, за да затрудни стража на гостите.

16'
  • Спасяване на Бернат! Франсиско Сагардия отправи коварен шут от дистанция, но вратарят на Ботев внимаваше и изби.