Един от най-опитните в ЦСКА – Амос Юга, почти сигурно е аут за първия мач със Сепси от Лигата на конференциите. Срещата между „червените“ и румънския тим е в четвъртък вечер от 20:00 часа, като ще може да я наблюдавате по DIEMA SPORT.

Африканецът изпита болежки в края на първата част в шампионатния двубой срещу Крумовград. В петък вечер срещу „жълто-сините“ ЦСКА победи с 1:0, а Юга записа едно полувреме.

На почивката на мача на „Армията“ мощният физически футболист бе изваден, а на мястото му влезе Станислав Шопов.

Освен принудителната смяна, Юга не е взел участие и в последните тренировки на ЦСКА. Не е ясно дали ще се включи и в днешното занимание, водено от Саша Илич.

30-годишният Юга ще премине допълнителни медицински прегледи, които да установят травмата му, но шансовете му за първия двубой със Сепси не са големи.

Надеждите в Борисовата градина са Юга да е готов за реванша с румънците, който е на 3 август.

ЦСКА отложи двубоя си от третия кръг на efbet Лига, който бе насрочен между двата мача от евротурнирите. „Червените“ трябваше да се изправят срещу Етър във Велико Търново.