Черно море победи Арда с 1:0 и се изравни на върха с отбора на ЦСКА. И двата отбора имат по 35 точки. Арда пък остава 6-ти, след като за пръв път допусна гол в рамките на последния един месец.

Срещата на стадион "Тича" беше много равностойна, като и двата отбора бяха много предпазливи.

С пропуски се отличиха Атанас Илиев и Пабло Грасия, а за Иван Дюлгеров нямаше много работа през първите 45 минути.

Втората част започна доста вълнуващо. Преслав Боруков вкара гол за Арда, който беше отменен за засада, а минути по-късно Даниел Димов пропусна залтен шанс да изведе "моряците" напред.

Кулминацията на двубоя дойде в заключителните минути. Първо в 79-та минута Абубакар Тунгара пропусна сам срещу вратаря, а две минути по-късно Васил Панайотов с красив гол донесе трите точки за тима на Илиян Илиев.

В следващия кръг Черно море гостува в Пазарджик на Хебър, а Арда посреща Берое.

startphoto.bg
18 снимки

Още в третата минута на срещата Черно море получи шанс да стреля от пряк свободен удар към вратата на Арда след нарушение срещу Атанас Илиев. Потърпевшият стреля към вратата и затрудни Анатоли Господинов, но топката беше изчистена.

Домакините продължиха с атаките и две минути по-късно организираха много добро нападение чрез Васил Панайотов и Атанас Илиев. Последният подаде към Алекс Фернандес, който стреля, но ударът беше блокиран от бранител в светлосиньо.

Постепенно Арда успя да изнесе играта в по-предни позиции и лимитира шансовете на Черно море за опасни атаки. Все пак за първия четвърт час пред Дюлгеров нямаше опасни положения.

След половин час игра на стадион "Тича" двата тима бяха много равностойни. Домакините имаха лек превез по отношение на владението на топката, но момчетата на Александър Тунчев много добре затвяряха пространствата в собствената половина.

В 38-та минута Пабло Гарсия стреля към вратата и Сако застана на пътя на топката за да избие в корнер. Радослав Гидженов забави подновяването на срещата за да бъде преразгледана с ВАР евентуална игра с ръка, но такава нямаше.

Веднага след началото на втрото полувреме Арда отбеляза гол, но той бе отменен заради засада. Тунгара изведе Преслав Боруков, който прати топката в мрежата, но беше зад линията на бранителите в зелено-бяло и Гидженов взе правилното решение да не зачете попадението.

Черно море отговори много бързо. След ъглов удар Даниел Димов надскочи всички и стреля с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда на вратата пазена от Господинов.

След вълнуващото начало на вторите 45 минути отново емоциите бяха потушени. Двайсет минути преди края двата отбора не предприемаха излишни рискове и залагаха на по-сигурните действия в повечето от ситуациите. "Моряците" имаха минимално предимство във владението на топката.

В 79-та минута се стигна до най-доброто положение за гол и то бе пред вратата на Черно море. Абубакар Тунгара си поведе силно топката, но успя да направи двойно подаване с Преслав Боруков. Тунгара излезе сам срещу Дюлгеров, но националният страж направи феноменално спасяване за да запази суха мрежа.

В 81-та минута Черно море проби здравата защита на Арда. Васил Панайотов откри резултата, след като получи пас в наказателното поле от Василев, пое топката с гърди и с хубав удар успя да преодолее вратаря на Арда.

До края Арда не успя да отговори и Черно море достигна до много важни три точки.

FT Черно море - Арда 1:0

1:0 Васил Панайотов 81'