Левски победи Лудогорец с 1:0 в последен двубой и за двата отбора от плейофите на първата шестица в efbet Лига. Гола вкара Фабио Лима в 48-ата минута, а "сините" завършиха с 10 души, след като пет минути преди края директен червен картон получи резервата Асен Чандъров.

Победата бе първа над Лудогорец от 2016 г., а късмет на "сините" донесе новият екип за следващия сезон. За осем години Левски натрупа 24 поредни мача без победа в шампионатните срещи. Гостите обаче играха с доста променен състав, в който имаше доста юноши на тима, като някои направиха дебют в елита.

startphoto.bg
100 снимки

Мачът ще се запомни и с емоционалното сбогуване с капитана Николай Михайлов, който изигра последния си мач. Той бе изпратен топло от феновете и не успя да удържи сълзите си. Двубоят бе последен и за треньора Николай Костов, който няма да води повече отбора на Левски.

Двата отбора влязоха в доста лежерно темпо и първите 10 минути не предложиха нищо интересно. Едва в 12-ата минута пред домакините се откри добра възможност, но ударите на Марин Петков и Фабио Лима бяха блокирани.

Секунди по-късно, точно в 13-ата минута играта бе спряна, за да може Ники Михайлов да бъде сменен. Той напусна терена в последния си мач под аплодисментите на феновете, а играчите и треньорите на двата отбора му направиха шпалир.

Добра възможност се откри пред Лудогорец в 18-ата минута. Келиан ван дер Каап подари топката на Клод Гонзалвеш, който стреля от движение покрай вратата. В 32-ата минута Марин Петков си нагласи топката на левия крак и шутира по диагонал, но топката излезе в аут. Пет минути преди почивката Спас Делев пробва да изненада Пламен Андреев, но вратарят на Левски улови топката, макар и от втори опит.
Втората част започна с две промени в състава на "сините" - Патрик Мислович и Евертон Бала замениха Асен Митков и Карлос Охене. Това внесе живец в играта на Левски, който се настани в половината на съперника. В 47-ата минута центриране на Галчев от корнер бе отклонено с глава от Марин Петков, а Цунами с глава принуди Дамян Христов да показва майсторство.

Минута по-късно обаче резултатът бе открит. Фабио Лимабе изведен очи в очи с Дамян Христов и шутира в близкия ъгъл, а топката се озова в мрежата на Лудогорец с помощта и на левия стълб - 1:0!

Лудогорец отговори с отлична атака, при която Владислав Найденов изведе Йоан Йорданов сам срещу Пламен Андреев. Младият нападател обаче изпусна момента за стрелба и бе принуден за продължи към Спас Делев, чийто шут обаче бе блокиран. В 52-ата минута Патрик-Габриел Галчев от воле прати топката над  вратата. Пет минути по-късно вратарят на гостите Дамян Христов изби удар на Ел Джемили, а добавката на Марин Петков не бе прецизна.

Следи вихрения четвърт час след почивката, домакините намалиха оборотите и едва в 75-ата минута бе изпробван рефлекса на стража на Лудогорец. Марин Петков от дистанция опита хубав удар, но Дамян Христов успя да улови, макар и от втори опит. В 83-ата минута Асен Чандъров бе намерен в наказателното поле от Мислович и отправи техничен удар, който срещна левия стълб на вратата на гостите.

Пет минути преди края на редовното време Левски остана с 10 души, след като Асен Чандъров бе изгонен. Резервата на "сините" бе фаулиран, а в яда си ритна умишлено Николай Николов и заслужено бе пратен в съблекалнята от рефера Кристиян Колев.

Макар и в намален състав, домакините продължиха да контролират играта и не допуснаха опасности пред вратата си и ликуваха след последния съдийски сигнал.

FT | ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 1:0