Бразилската звезда Марио Жардел донесе победата на Черно море с 1:0 срещу Локомотив София в мач от 12-я кръг на А група.

През първото полувреме двата отбора играха доста здраво и на терена преобладаваха сериозните сблъсъци.

Най-опасното положение бе в 44-та минута, когато Калоян Караджинов стреля, след което топката рикошира в главата на Дяков и срещна напречната греда на вратата на Денчев.

В последната минута на първото полувреме се получи разбъркване в наказателното поле на Локомотив и остана съмнение за игра с ръка на футболист на гостите, но Антон Генов не даде дузпа.

Единственият гол в срещата падна в 66-та минута, когато Тиаго центрира в наказателното поле на Локомотив, където Савич увисна и Жардел засече топката с глава и я прати във вратата на Пейков.

Футболистите на Локомотив София се опитаха да изравнят резултата, но пропуски направиха Дерек Асамоа, Искрен Писаров и Цветан Генков.

След тази победа Черно море се намира на девета позиция с актив от 18 точки, а Локомотив София остана на четвърта позиция с 22 точки.