Литекс победи Берое с 2:0 в мач от 21-я кръг на А футболна група на България.

Ловчанлии диктуваха срещата почти през цялото време на двубоя, като гостите се активизираха едва през втората част на двубоя, но така и не успяха да стигнат до головото положение.

Вече втора поредна среща новият старши треньор на старозагорци Едуард Ераносян не може да запише победа със своя тим.

Още в 13-та минута Бето изведе Литекс напред в резултата, след като от 22 метра шутира силно с десния крак и изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Беконо.

Второто попадение падна в края на първата част. Малко преди почивката Бандаловски центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, Живко Желев надскочи всички и с глава вкара за 2:0.

Домакините пропуснаха още няколко голови положения и през второто полувреме и така се закотвиха на четвъртото място в таблицата с 44 точки.