Владимир Зафиров поднови договори си с Берое за още две години. Както е известно настоящият контракт на футболиста изтичаше в края на юни. Ръководството на Берое и Зафиров постигнаха споразумение относно удължаването на договора на защитника.

Владимир Зафиров премина в Берое през 2011 г. В първия си сезон със зелено-бялата фланелка взима участие в 19 мача (1664 игрови минути), а през сезон 2012/13 играе в 27 мача (2365 игрови минути), в които отбелязва един гол. Носител е на Купата на България за 2013 г. с Берое.

Централният защитник е роден на 21 март 1983 г. в Сливен. Юноша е на местният тим. Висок е 187 см и тежи 82 кг. Кариерата му като професионалист започва в местния тим.

От там преминава в ЦСКА, но е преотстъпен на Конелиано и влиза с отбора в “А” група.

В последствие преминава в Нафтекс преди отново да се завърне в родния си тим.

През сезон 2008/09 има 8 мача с екипа на Сливен 2000 в “А” група и 2 за Купата на страната. Сезон по-рано той записа 24 срещи с екипа на Сливен, отбеляза и попадение.

През сезон 2006/07 в Нафтекс той има 21 мача, а в ЦСКА през сезон 2005/06 играе само в срещата с Беласица при победата с 2:1 в Петрич.

През лятото на 2009 г. Зафиров бе на проби в Берое, но се контузи и не можа да бъде гледан достатъчно от треньорското ръководство, което тогава реши да не рискува с привличането му. Въпреки това тогавашните треньори не спряха да следят играча.

Той премина в Черноморец Балчик където игра под ръководството на бившия помощник на Илиан Илиев от времената когато той водеше Черно море Радостин Димов. В Балчик Зафиров изигра 25 мача.

От зимата на 2010/11 той заигра в Етър. С фланелката на “виолетовите” той записа 7 мача.