Вихрен изненадващо претърпя първа загуба в контролните срещи. Тимът на Филип Филипов загуби с 2:3 от Септември (Симитли) с куриозен гол на резервата Боян Николов в последната минута. При опит за центриране той прехвърли вратаря Фотев и донесе победата на своя отбор.

За Септември играха бившият футболист на Локомотив Пд Методи Стойнев, бившият играч на ЦСКА Антон Бачев и игралият и за четирите софийски отбора Иво Тренчев, който отново се готви да замине за Китай.

Гостите поведоха с гол на Андрей Стоев в седмата минута, а в 36-та Марио Жуниор изравни. Португалецът пристигна предната вечер на проби във Вихрен и още в първия си мач вкара гол. Унгарецът Лукас Тихамер изведе санданчани напред в 58-та минута и когато вече всички на стадиона очакваха Вихрен да спечели, Антон Бачев изравни в 86-та минута.

Контролата се игра в три полувремена по 30 минути, а главен съдия бе Христо Ристосков. Следващата проверка на Вихрен е в сряда, 30 януари срещу ФК Пирин Благоевград (В група).