Отборът на Вихрен загуби с 1:2 от дублиращия състав на Динамо Киев втората си контрола по време на подготвителния лагер в Агиа Напа.

Украинците, в чийто състав бяха включени и няколко футболисти от третия състав на клуба, поведоха още в деветата минута, когато 17-годишният нападател Дмитрий Коркишко засече топката в мрежата на Николай Годжев след центриране в наказателното поле.

До почивката Танко Дяков и унгарецът Тихамер Лукач имаха своите шансове, но не успяха да преодолеят Артьом Кичак.

След час игра бразилецът Шукардиня преодоля двама защитници на съперника и със силен удар от 25 метра по тревата изравни резултата.

Само пет минути по-късно обаче 18-годишният бранител на украинците Артьом Бутенин вкара победното попадение за Динамо Киев след центриране от корнер.

Както е известно преди два дни Вихрен стартира серията си от контроли в Кипър с победа с 1:0 над чешкия Яблонец с с гол на френския нападател Сибиан Канонин още в първата минута.