В мач от 18-я кръг на А група Вихрен победи с 2:0 Беласица и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите, където се свлякоха именно петричани.

Домакините започнаха много силно и още в първата минута Сантош бе изведен в наказателното поле на Беласица и с хубав удар от въздуха простреля Бахтерлиев за 1:0.

В 27-та минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Беласица, Золтан Фехер се възползва от неразбирателство в защитата на петричани и отбеляза втория гол в мача.

В 40-та минута Беласица имаше възможност да намали резултата, но Господинов пропусна на празна врата, като прати топката над напречната гредата. Минута по-късно Тихамер стреля опасно, но топката излезе в аут.

През второто полувреме двата отбора играха много слабо, а гостите така и не успяха да затруднят по някакъв начин вратаря на Вихрен Георги Шейтанов.