Вихрен победи Славия с 3:2 в мач от 28-мия кръг на А група. По този начин домакините излязоха от зоната на изпадащите.

През първите 45 минути двата отбора си размениха по едно попадение. Гостите поведоха чрез Тодор Колев в 25-та минута. Десет по-късно Йордан Петков фаулира Конти в наказателното поле и бе изгонен с директен червен картон от съдията Мартин Богдев. Господинов изпълни наказателния удар, но Амбарцумян спаси, но при добавката Конти изравни резултата.

Вторите 45 минути започнаха с нов гол за домакините. В 47-та минута Иванов подаде на Димитров, който с чудесен пас намери Марсел и той направи резултата 2:1.

В 88-та минута Величков удвои преднината на домакините, след като засече центриране на свои съотборник. В следващата атака за Славия бе отменено попадение на Тодор Колев, а в последната минута от редовното време голмайсторът на „белите” оформи крайния резултат в срещата.