Вихрен победи като гост Видима Раковски с минималното 1:0 в мач от петия кръг на А футболна група. По този начин новият старши треньор на тима Едуард Ераносян записа първи успех още в дебютния си мач с този отбор.

Въпреки играта на бързо темпо, която демонстрираха и двата тима, срещата бе белязана от множество грешки.

Чистите положения в цялата среща не бяха много на брой, като през първото полувреме Мириам пропусна да открие резултата. В края на първите 45 минути Видима избухна, като в рамките на 120 секунди нападателите на домакините пропуснаха две чисти положения. Първо Писаров от няколко метра стреля в близкия ъгъл на Шейтанов, но вратарят на гостите успя да отрази удара, след това Дичев уцели гредата, а след това двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Единственият гол в срещата падна в 73-та минута след центриране от статично положение, топката рикошира в тялото на Дяков и мина голлинията.

По този начин Вихрен записа втора победа от началото на шампионата и в момента се намира на 8-о място с 6 точки, докато Видима е на 14-а позиция с 4 точки в актива си.