Вихрен и Славия не успяха да излъчат победител в мача помежду си от осмия кръг на А футболна група. Двубоят на стадиона в Сандански завърши наравно 1:1. Домакините откриха резултата с гол на Еривертон, но 25 минути след началото на втората част за „белите” вкара Орлин Орлинов и изравни.

Двубоят започна с превъзходство на гостите, като Здравко Лазаров на два пъти тресна гредата през първите 15 минути. следващите минути обаче се оказаха по-силни за Вихрен, като Еривертон шутира силно, но Петров улови. Бразилецът не пропусна в 41-та минута на мача и откри резултата в полза на санданчани.

Славия се активизира сериозно през второто полувреме и логично стигна до изравняване. В 71-та минута Орлин Орлинов засече топката с глава след центриране от фаул и я вкара за 1:1.

Славия заема шесто място в класирането с 11 точки, а Вихрен е на 10-о с 8.