Академик София и Вихрен не успяха да излъчат победител в контрола играна в Разлог. Срещата завърши при резултат 0:0. Не особено привлекателният мач бе изгледан и от президента на Вихрен Константин Динев.

Благодетелят на Академик София Манол Велев все още е в Пирогов. Съпругът на Весела Лечева бе прострелян преди ден в столицата.

В 37-та минута Асен Георгиев остана сам срещу вратаря, но пропусна да открие резултата, след като си поведе дълго топката.

Цанко Дяков също имаше шанс да се разпише до почивката, но резултатът остана непроменен.

През втората част Еривертон пропусна най-чистото положение за Вихрен в 60-та минута, след като вратарят отби удара му.

10 минути преди края на мача Цанко Дяков улучи напречната греда след удар с глава.

Старши треньорът на Вихрен Руи Диаш не успя да използва заради леки травми бразилците Адемар и Мириян, както и Стойчо Младенов-младши.

За Академик Сф силен мач направиха Йонков и Станев.

Началото на срещата закъсня с 15 минути заради повреда на автобуса на тима на Манол Велев.

В понеделник Вихрен ще изиграе още две контроли в един ден срещу Малеш Микрево и Септември Симитли.