Берое постигна много трудна победа с минималното 1:0 срещу Левски в мач от 17-я кръг на А група, който се игра на стадиона под Аязмото през 10 400 зрители. По този начин старозагорци спряха победната серия на „сините”. Единственият гол в мача отбеляза рожденникът Венцислав Христов в 30-та минута от дузпа. По този начин Берое записа първа победа от 21 години насам срещу Левски в Стара Загора за първенство.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Футболистите на Левски имаха превес в първите минути на мача. В 8-та минута Цветан Генков продължи с глава към Гари Родригес, който бе изведен сам срещу Иван Караджов, но стреля много неточно в аут.

Берое отговори в 10-та минута, когато Пламен Крумов центрира от фаул в наказателното поле на Левски, където Борислав Стойчев стреля много леко с глава и Пламен Илиев спаси без проблеми.

Минута по-късно халфът на Левски Владимир Гаджев стреля от около 20 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Берое, но Иван Караджов плонжира и изби топката в корнер. В 20-та минута Владимир Гаджев центрира в наказателното поле на Берое, където Даниел Димов надскочи Пламен Крумов и стреля с глава, но неточно в аут. При сблъсъка Крумов получи удар в главата, което остана незабелязано от съдията Георги Димитров. Пламен Крумов доигра мача с превързана глава.

Първата спорна ситуацията в срещата бе в 24-та минута, когато бе пуснат извеждащ пас към Гари Родригес, но страничният съдия Николай Кънчев маркира засада, а такава нямаше.

източник: БГНЕС

Веднага след това в 27-та минута Пламен Крумов центрира в наказателното поле на Левски, където Елио Мартинс отклони топката с глава към Георги Андонов, който бе задържан от Дъстли Мюлдер, но съдията Георги Димитров не свири дузпа, въпреки че имаше основание да стори това.

Берое получи правото да изпълни дузпа, след като в 29-та минута Венцислав Христов финтира Даниел Димов и падна в наказателното поле на Левски. Съдията Георги Димитров взе решение да посочи бялата точка, въпреки че ситуацията бе доста спорна и показа жълт картон на защитника на „сините”.

Берое поведе с 1:0 в 30-та минута, когато Венцислав Христов прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев, който се хвърли вдясно.

Берое можеше да удвои своята преднина в 33-та минута, когато Давид Каядо подаде към Пламен Крумов, който продължи към Венцислав Христов, а той стреля от малък ъгъл и Пламен Илиев спаси.

Гари Родригес направи добра атака в 36-та минута, когато навлезе в наказателното поле на Берое и стреля, но в страни от левия стълб на вратата на Иван Караджов.

Пламен Крумов реши да изненада Пламен Илиев в 40-та минута, когато стреля директно от фаул, но вратарят на Левски внимаваше и спаси.

Последният шанс през първото полувреме бе за Левски, когато в 45-та минута Даниел Димов стреля от около 23 метра, но Иван Караджов плонжира и успя да избие топката в корнер.

Левски започна по-силно второто полувреме, като натисна своя съперник дълбоко в неговата половина. В 52-та минута Орлин Старокин центрира в наказателното поле на Берое, където Пламен Димов стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда.

Минута по-късно Берое организира опасна контраатака, когато Давид Каядо получи дълъг пас и нахлу в наказателното поле на Левски, след което подаде към Венцислав Христов, но той се размина с топката.

Левски организира постепенна атака в 60-та минута, когато топката стигна до Владимир Гаджев, който стреля от около 20 метра, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов. В 83-та минута Мирослав Иванов се опита да изненада с далечен удар от фаул Иван Караджов, но вратарят на Берое спаси без проблеми.

В последната минута на петминутното продължение Елио Мартинс вкара за втори път топката във вратата на Левски, но голът бе отменен от съдията Георги Димитров, който видя нарушение в атака на португалския футболист.

С победата Берое събра 25 точки, докато Левски остава с 28.

Берое: 12. Иван Караджов; 2. Здравко Илиев (70’ – 92. Иван Горанов), 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 17. Пламен Крумов; 21. Елиаш да Силва (64’ – 18. Атанас Зехиров), 27. Игор Джоман; 88. Давид Каядо, 7. Георги Андонов (к), 29. Елио Мартинс; 10. Венци Христов (85’ – 14. Игнат Дишлиев).

Левски: 23. Пламен Илиев; 2. Дъстли Мюлдер, 25. Даниел Димов, 55. Йордан Милиев, 4. Станислав Ангелов (к) (69’ – 7. Димитър Макриев); 45. Владимир Гаджев, 35. Пламен Димов (80’ – 75. Кевин Бру), 6. Орлин Старокин, 10. Антонио Вутов (62’ – 20. Мирослав Иванов); 11. Гари Родригес, 9. Цветан Генков.