Славия спечели с класическото 3:0 срещу Локомотив Пловдив в първия мач от новия сезон в А група. „Смърфовете“ имаха надмощие през по-голямата част от мача, но Георги Петков се отличи с няколко решаващи намеси, които се оказаха от решаващо значение за развоя на срещата. Славия вкара първия гол в мача в 68-та минута и след това довърши своя съперник.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Славия в 3-та минута, когато Оливие Боне комбинира с Мартин Камбуров, който стреля, но Георги Петков се намеси и изби топката в корнер. В 27-та минута  Александър Тунчев бе оставен непокрит и отблизо стреля с глава, но Георги Петков се намеси решаващо и изби в корнер.

Славистите имаха претенции за дузпа в 57-та минута. Ивайло Димитров падна в наказателното поле на Локомотив след съприкосновение с Пламен Крумов, но съдията Вихрен Манев прецени, че няма основание да свири дузпа за Славия.

Локомотив Пловдив имаше нова добра възможност да поведе в резултата в 67-та минута, когато Бирсент Карагерен стреля от малък ъгъл, но Георги Петков спаси, след което Дани Кики направи добавка, но ударът му бе блокиран от Цветомир Панов.

Славия поведе в 68-та минута, когато Янис Карабельов сложи топката на главата на Ивайло Димитров, който отблизо я изпрати във вратата на Теодор Скорчев.

Домакините удвоиха своята преднина в 76-та минута. Петър Атанасов направи добър пробив по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на Локомотив, където Александър Тунчев не се намеси добре и топката попадна в Иван Вълчанов, който отблизо разстреля Теодор Скорчев.

„Белите“ организираха много добра атака в 83-та минута, когато Иван Вълчанов пусна много добър пас към Антон Карачанаков, който излезе сам срещу Теодор Скорчев, но стреля над напречната греда в аут.

Три минути по-късно Иван Вълчанов излезе сам срещу Теодор Скорчев, но ударът му бе отразен с крак от вратаря на Локомотив.

Третият гол за Славия падна в 90-та минута, когато Жереми Манзоро направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Локомотив, след което подаде към Ивайло Димитров, който отблизо изпрати топката във вратата на Теодор Скорчев.

В следващия кръг Славия гостува на Пирин Благоевград, а Локомотив Пловдив посреща Берое.

Славия: 1. Георги Петков – 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 6. Живко Атанасов, 71. Диего Фераресо – 10. Янис Карабельов, 5. Франк Мбарга (88' – 13. Стефан Велков) – 7. Джереми Манзоро, 20. Петър Атанасов (77' – 71. Антон Карачанаков), 23. Емил Стоев (63' – 35. Иван Вълчанов) – 14. Ивайло Димитров

Локомотив Пловдив: 1. Теодор Скорчев – 71. Пламен Крумов, 3. Александър Тунчев, 6. Кирил Котев, 25. Крум Стоянов – 7. Георги Вълчев, 90. Оливие Боне – 19. Димитър Велковски (65' – 21. Бирсент Карагерен), 9. Дани Кики, 27. Димо Бакалов (72' – 89. Йоан Ласиман) – 11. Мартин Камбуров