Броени дни преди да отбележи своя вековен юбилей, отборът на Славия си подари хубава победа с 2:0 над Пирин Гоце Делчев в мач от 20-я кръг на А група.

Головете за „белите“ отбелязаха Живко Желев още в 13-ата минута и Ливраменто в 76-ата минута.

Двубоят започна с подчертано надмощие на столичани. Още в 13-ата минута, при един пряк свободен удар Павле Попара копна топката, тя попадна в Живко Желев, който откри за 1:0. Последваха силни минути за славистите, а за гостите с добри изяви се отчете Петър Лазаров, както и Близнаков.

През вторите 45 минути домакините продължиха да доминират, като с великолепни изяви се отчетоха Мацуй и Попара, а в 76-ата минута възпитаниците на Вили Вуцов удвоиха преднината си. Тогава колективна грешка в тима на Пирин, при изнасянето на топката, доведе до втори гол за Славия. Ливраменто отне и някъде около точката за дузпата покачи за 2:0.

След този двубой Славия е 8-ми с 26 точки, докато Пирин е позиция назад с 23 пункта.

szólj hozzá: slavia